Астрономи за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок туманності Намисто, яка знаходиться на відстані 15 тисяч світлових років від Землі. Як повідомляється на сайті обсерваторії, це космічне намисто з «діамантами» в ньому з'явилося в результаті взаємодії двох зірок, схожих на Сонце.
Приблизно 10 тисяч років тому одна зі старіючих зірок розширилася і поглинула свою меншу супутницю, створивши те, що астрономи називають «загальним конвертом». Менша зірка продовжувала обертатися всередині свого компаньйона, збільшуючи швидкість обертання гіганта, що роздувся, поки його частини не опинилися викинуті в космос. Це «сміття» і утворило туманність Намисто.
Пара зірок, що створила туманність, залишається так близько одна до одної, що здається єдиним яскравим світилом. Зірки продовжують обертатися навколо одна одної на надвисоких швидкостях, здійснюючи оберт за все за день.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і з тих пір передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову і походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним з найбільш ефективних наукових інструментів в історії".