«Хаббл» зробив знімок двох галактик, що взаємодіють

Поділитися
«Хаббл» зробив знімок двох галактик, що взаємодіють Взаємодія галактик призвела до появи ниток матерії поміж них © esahubble.org
Галактики розташовуються у сузір'ї Андромеди.

Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок об'єкта Arp 282, який знаходиться у сузір'ї Андромеди. Це пара взаємодіючих галактик, знімок якої було опубліковано на сайті обсерваторії.

Як зазначають вчені, важливим аспектом еволюції галактик є їхня взаємодія одна з одною. Галактики можуть зливатися або стикатися, і кожна подібна взаємодія впливає на їхню структуру і форму. Разом з тим, рідко вдається отримати знімок двох об'єктів, які знаходяться у явній взаємодії. Саме такий знімок зробив "Хаббл".

Arp 282 складається з двох об'єктів: сейфертівської галактики NGC 169 (внизу) та галактики IC 1559 (вгорі). Цікаво, що обидві галактики мають активні ядра, які погано помітні на зображенні. Цю обставину можна вважати вдалою, оскільки, якби ядра яскраво світилися, їхнє світло закрило б деталі приливної взаємодії між галактиками, доступні на знімку.

Приливні сили виникають тоді, коли гравітація одного об'єкта змушує інший розтягуватись або спотворюватися. Напрямок приливних сил буде від об'єкта з меншою масою до більшого. Коли дві галактики взаємодіють, газ, пил та навіть цілі планетні системи можуть відтягуватися від однієї галактики до іншої.

На опублікованому знімку можна побачити цей процес: між галактиками сформувалися тонкі нитки матерії, які зв'язують два об'єкти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і відтоді передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову та походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним із найефективніших наукових інструментів в історії".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі