Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок галактики NGC 1705, що знаходиться на відстані 17 мільйонів світлових років від Землі у сузір'ї Живописця. Як зазначається на сайті обсерваторії, галактика є «дивачкою»: вона маленька, неправильної форми і нещодавно пережила спалах зореутворення.
Незважаючи на свої «дивацтва», NGC 1705 та інші карликові неправильні галактики можуть багато розповісти про еволюцію Всесвіту. Як правило, в них міститься не дуже багато елементів крім водню і гелію, тому вважається, що такі об'єкти нагадують ранні галактики, що населяли Всесвіт.
Зображення галактики отримали в ході серії спостережень, покликаних виявити взаємодію між зірками, зоряними скупченнями та іонізованим газом у найближчих зореутворюючих галактиках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і відтоді передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову та походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним із найефективніших наукових інструментів в історії".