Раніше вважалося, що рекорд швидкості горизонтального польоту належить чорним стрижам, які можуть розганятися до 110 кілометрів на годину. Пікіруючі яструби-сапсани можуть розвивати швидкість до 300 кілометрів. Тепер же вчені встановили, що летючі миші, які раніше не розглядалися в якості конкурентів по швидкості польоту, перевершують стрижів.
У ході дослідження вчені прикріпили до спин кажанів легкі радіопередавачі, сигнали з яких приймалися спеціальним дроном. Результати вимірювань здивували навіть самих учених, оскільки виявилося, що самці летючих мишей вагою близько 11 – 12 грамів можуть розвивати швидкість до 160 кілометрів на годину.
Раніше вчені встановили, що бегемоти є хижими тваринами. До парадоксального на перший погляд висновку вчені прийшли, дослідивши епідемію ящура серед бегемотів, які живуть на території Замбії і Уганди. За даними дослідників, ящур поширювався серед бегемотів незвичайним способом – він вражав не окремих особин, а всю популяцію гіпопотамів відразу, таким чином, від хвороби вмирали одночасно 50 і більше бегемотів. Смертність бегемотів від ящуру в середньому у 5-10 разів вище, ніж серед інших травоїдних.