Бегемоти виявилися м'ясоїдними тваринами

Поділитися
Бегемоти виявилися м'ясоїдними тваринами Бегемоти іноді їдять м'ясо інших тварин © animals-wild.ru
Вчені знайшли докази того, що бегемоти іноді їдять м'ясо.

Міжнародна група вчених встановила, що бегемоти, які раніше вважалися травоїдними, регулярно харчуються м'ясом інших тварин. До таких висновків вчених підштовхнула незвичайна епідемія ящуру серед бегемотів, йдеться в статті, опублікованій в журналі Mammal Review.

Як заявляють Маркус Клаус і Джозеф Дадлі з університетів Аляски і Цюріха, "сам феномен того, що бегемоти насправді не гребують м'ясом інших тварин, є ключем до розуміння того, чому вони настільки вразливі до цієї хвороби. В принципі це відкриття мало дивує – гіпопотами є найближчими родичами китів, всі представники яких сьогодні є хижаками".

Читайте також: Опубліковані найсмішніші фото тварин

До парадоксального на перший погляд висновку вчені прийшли, дослідивши епідемію ящура серед бегемотів, які живуть на території Замбії і Уганди. За даними дослідників, ящур поширювався серед бегемотів незвичайним способом – він вражав не окремих особин, а всю популяцію гіпопотамів відразу, таким чином, від хвороби вмирали одночасно 50 і більше бегемотів. Смертність бегемотів від ящуру в середньому у 5-10 разів вище, ніж серед інших травоїдних.

Кілька подібних випадків змусили вчених згадати про розповіді місцевих жителів про те, що бегемоти іноді поїдають тіла антилоп, загиблих від ящура, і вбивають ослаблених травоїдних тварин. На думку вчених, ящур проникає в організм бегемотів разом з м'ясом з'їдених ними тварин.

На користь того, що бегемоти їдять м'ясо, вказують і багато інших речей. Наприклад, для бегемотів характерні дивні зрушення в ізотопному складі їхніх зубів, які можна пояснити переходами з рослинної на м'ясну їжу і назад. На користь цього говорить також і відносно невеликі порції рослинної їжі, які бегемоти їдять в дикій природі.

Раніше вчені встановили, що змії втратили свої ноги при переході до нірного способу життя. Про це свідчить аналіз внутрішнього вуха змії Dinilysia patagonica, яка жила близько 90 мільйонів років тому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі