«Юнона» зробила нові знімки супутника Юпітера Іо

Поділитися
«Юнона» зробила нові знімки супутника Юпітера Іо "Юнона" зробила знімки Іо © NASA
Це найбільш вулканічно активний місяць у Сонячній системі.

Станція "Юнона", яка займається вивченням системи Юпітера, передала на Землю детальні знімки Іо - третього за величиною галілеєва супутника газового гіганта. Ці знімки є зображеннями найбільш вулканічно активного місяця в Сонячній системі, зробленими з найближчої відстані, повідомляє Science Alert.

"Юнона" підлетіла до супутника на 51500 кілометрів. До цього з Іо зближався апарат New Horizon у 2006 році, коли прямував до Плутона.

Видання зазначає, що на зображеннях Іо нагадує піцу. Її строката поверхня утворилася внаслідок вулканічної активності. На поверхні супутника розташовується безліч жерлів та кальдер, які створюють нові особливості ландшафту.

Вулканічні шлейфи та потоки лави на поверхні проявляються у всіх кольорах, від червоного та жовтого до оранжевого та чорного. Деякі з лавових річок тягнуться на сотні кілометрів.

Джейсон Перрі, експерт зі спостережень за Іо, заявив, що навіть побіжний погляд на знімки дозволяє помітити деякі тонкі відмінності від зображень New Horizons.

«Поверхневі зміни досить тонкі, але їх як мінімум дві. Перша - це невеликий потік зі східного краю Східного Гірру. Це [вулканічна] гаряча точка, вперше виявлена New Horizons у середині міні-виверження. Дані «Юнони» показують, що вона все ще є активною», — написав Перрі.

Крім того, він заявив, що на знімках видно почервоніння Chors Patera, чашоподібного вулканічного кратера. "Червоний матеріал на Іо вказує на присутність S3-S4, коротколанцюжкової сірки, яка постійно оновлюється в результаті активного високотемпературного вулканізму", - пояснив він.

Це був уже третій проліт «Юнони» повз Іо, всього таких операцій заплановано дев'ять. Найближчий проліт над супутником станція здійснить у лютому 2024 року, тоді вона пролетить за 1500 кілометрів від нього.

Раніше NASA опублікувало знімки поверхні супутника Юпітера Європи, зроблені станцією «Юнона». На зображеннях можна детально розглянути поцятковану смугами крижану кірку супутника.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі