NASA показало найдетальніший знімок супутника Юпітера Європи

Поділитися
NASA показало найдетальніший знімок супутника Юпітера Європи "Юнона" зробила знімки Європи © NASA
Станція "Юнона" стала першим апаратом за 20 років, який здійснив підліт до супутника.

NASA опублікувало знімки поверхні супутника Юпітера Європи, зроблені станцією «Юнона». Як повідомляється на сайті агентства, на зображеннях можна детально розглянути поцятковану смугами крижану кірку супутника.

Зазначається, що "Юнона" стала першим апаратом, який здійснив зближення з Європою, за 20 років.

На опублікований знімок потрапив регіон поверхні супутника Юпітера завширшки близько 150 кілометрів та завдовжки – 200 кілометрів. На зображенні можна чітко роздивитися глибокі борозни та гребені, які знаходяться у цьому регіоні.

У правому верхньому куті зображення, а також праворуч і нижче центру видно темні плями. Ймовірно, вони пов'язані з чимось, що викидається на поверхню. Нижче за центр і правіше знаходиться поверхова особливість, що нагадує музичну четвертну ноту, розміром 67 кілометрів з півночі на південь і 37 кілометрів зі сходу на захід. Білі точки на зображенні — це сигнатури високоенергетичних частинок, що проникають із сильного радіаційного середовища навколо Європи.

NASA/JPL-Caltech/SwRI
NASA/JPL-Caltech/SwRI

Раніше вчені» отримали нові знімки Юпітера, зроблені телескопом «Джеймс Вебб». Там можна побачити урагани гігантської планети. Потрапили на них і полярні сяйва, що спостерігаються на полюсах газового гіганта.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі