ЄС запровадить регулювання авторського права для штучного інтелекту

Поділитися
Компаніям-розробницям ШІ доведеться розкривати матеріали, використанні для розробки систем.

Компанії, що створюють генеративні інструменти штучного інтелекту, такі як ChatGPT, повинні будуть заявляти, чи були використані будь-які захищені авторським правом матеріали для розробки цих систем, повідомляє Reuters. Таким чином, нові правила, запропоновані ЄС, можуть прокласти шлях для перших у світі комплексних законів, що регулюють цю технологію.

Європейська комісія почала розробляти Закон про штучний інтелект майже два роки тому. Він має регулювати нові технології штучного інтелекту, що значно зросли у популярності після випуску чат-бота ChatGPT OpenAI на основі штучного інтелекту.

Відомо, що проєкт незабаром перейде на наступний етап, під час якого законодавці ЄС і країни-члени обговорять останні деталі законопроекту.

Згідно з пропозиціями, інструменти штучного інтелекту будуть класифіковані відповідно до їхнього рівня ризику: від мінімального до обмеженого, високого та неприйнятного. Ризики можуть включати в себе біометричне спостереження, поширення дезінформації або дискримінаційні висловлювання.

Хоча інструменти, які будуть віднесені до високого ризику, не заборонять, ті, хто їх використовує, повинні будуть бути дуже прозорими у своїй діяльності.

Компанії, які розгортають інструменти штучного інтелекту, такі як ChatGPT або генератор зображень Midjourney, також повинні будуть розкривати будь-який захищений авторським правом матеріал, який використовується для розробки їхніх систем.

За словами джерела, знайомого з обговореннями, це положення було пізнім доповненням, складеним протягом останніх двох тижнів. Як повідомляє Reuters, деякі члени комітету спочатку запропонували повністю заборонити використання матеріалів, захищених авторським правом, для навчання генеративних моделей ШІ, але від цього відмовилися на користь вимоги прозорості.

«Всупереч бажанням консерваторів посилити нагляд і лівим фантазіям про надмірне регулювання, парламент знайшов надійний компроміс, який пропорційно регулюватиме штучний інтелект, захищатиме права громадян, а також сприятиме інноваціям і стимулюватиме економіку», — заявила Свенья Хан, депутатка Європейського парламенту.

Раніше повідомлялося, що Італія стала першою європейською країною, яка заборонила використання ChatGPT. Причиною стали проблеми з конфіденційністю. 

Нагадаємо, минулого місяця низка відомих експертів, зокрема Стів Возняк та Ілон Маск, закликали поставити на паузу розробку систем штучного інтелекту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі