Японські вчені секвенували геном грибів, що знаходяться під загрозою зникнення

Поділитися
Японські вчені секвенували геном грибів, що знаходяться під загрозою зникнення Вчені секвенували геном рідкісних грибів © Інститут молекулярної біології і генетики
У Японії гриби вважаються цінним делікатесом.

Японські вчені заявили про те, що їм вдалося повністю секвенувати геном гриба мацукате, який Міжнародний союз охорони природи вніс до списку видів, що знаходяться під загрозою зникнення. У Японії гриби вважаються рідкісним делікатесом, повідомляє NHK.

Група вчених під керівництвом Сірасава Кента з Інституту досліджень ДНК Кадзуса використала нову технологію для аналізу довгої геномної послідовності для отримання генетичної інформації грибів. Вчені з'ясували, що вони мають по 13 хромосом і близько 160 мільйонів пар нуклеотидів, а також 22 тисячі генів, які визначають форму, аромат і смак гриба.

За словами вчених, геномні дані допоможуть визначити речовини, які потрібні для росту грибів, а також гени, які відповідають за їх специфічний смак та аромат.

Вчені зазначають, що повне секвенування геному будь-яких грибів виконане вперше. За словами Сірасави, виконана його групою робота допоможе у культивуванні мацутаке у майбутньому.

Нагадаємо, восени вчені українського Інституту молекулярної біології та генетики заявили про те, що змогли виявити ген, який відповідає за розлади статевого розвитку та безпліддя. Українські дослідники працювали над темою разом із колегами з Іспанії та Швейцарії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі