Новий аналіз стародавніх текстів показав, що моряки з рідного міста Христофора Колумба знали про існування Америки за 150 років до відкриття, зробленого великим мореплавцем. Так, про область, сьогодні відому як Північна Америка, згадується в документі 1345 року, повідомляє Phys.org.
Експерт з середньовічної літератури Паоло К'єза, який переписував роботу Cronica universalis міланського ченця Гальванеуса Флавія, зробив «дивне відкриття виключного уривка», що стосується Північної Америки. За словами К'єза, есе, виявлене в 2013 році, передбачає, що моряки з Генуї знали про землю, яку вони позначали як «Маркланд/Маркалада». Вона ж згадувалася в ісландських джерелах і, на думку вчених, є атлантичним узбережжям Північної Америки.
Гальванеус був ченцем-домініканцем, який жив в Мілані і був пов'язаний з впливовою місцевою сім'єю. Він написав кілька праць, в основному на історичні теми. Вони є важливим джерелом інформації про Мілан тих часів. Cronica universalis - це одна з його пізніх робіт, можливо, остання, вона залишилася незавершеною. У ній він описує історію «від створення світу» до моменту написання тексту.
Перекладаючи і аналізуючи Cronica universalis, К'єза прийшов до висновку, що Генуя могла бути важливими воротами для поширення новин. Гальванеус також розповідає про чутки, які чув від моряків, про землі на північному заході, які були привабливими з комерційної точки зору. Чутки також стосувалися Гренландії, яку він, для відомостей того часу, дуже детально описує.
На думку К'єза, в ті часи Маркланд не був позначений як нова земля, оскільки чутки були занадто розпливчастими. Але, незважаючи на це, «Cronica universalis приносить безпрецедентні докази припущень про те, що новини про американський континент, отримані зі скандинавських джерел, поширилися по Італії за півтора століття до Колумба».
К'єза також підкреслює, що в цьому тексті Макланд описується як територія, покрита деревами, на якій мешкають тварини. Це відрізняло її від інших північних земель, які в ті часи описували як темні і похмурі.
«Я не бачу ніяких причин не довіряти документу. Вже давно помічено, що морські карти XIV століття, складені в Генуї і Каталонії, пропонують більш просунуте географічне уявлення півночі, що може бути досягнуто за рахунок прямих контактів з цими регіонами », - заявив К'єза.
«У нас немає доказів того, що італійські або каталонські моряки коли-небудь досягли Ісландії або Гренландії в той час, але вони, безумовно, могли купувати у північноєвропейських торговців товари цього походження для перевезення в район Середземного моря», - додав він.
На думку К'єза, моряки могли привезти до Генуї відомості про північні території, які вони чули від шотландських, британських, датських, норвезьких мореплавців, з якими торгували.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше група вчених з Нової Зеландії заявила про те, що маорі могли прибути в Антарктиду набагато раніше, ніж це зробили європейці. Дослідження вчених базується на фольклорі, а також «сірій літературі».