Спочатку були паролі, потім смарт-карти, потім біометричні системи. Тепер же в якості «пароля» пропонується використовувати серце користувача, точніше його ритм.
Тайванські інженери і програмісти пропонують по-новому поглянути на процедуру аутентифікації користувачів у тих чи інших обчислювальних системах.
Інженер Чун-Лян Лінь з Національного університету міста Чжунсін на Тайвані, каже, що ритм серця кожної людини - це свого роду унікальний ідентифікатор, оскільки немає двох серцевих м'язів, які б працювали з повністю ідентичними показниками. Шуми, темп скорочення, особливості роботи клапанів і міокарда - все це унікальний почерк тієї чи іншої людини.
Розробники нової концепції говорять, що на думку про використання серця в якості комп'ютерного пароля їх підштовхнули дані, отримані з електрокардіографів, вивчивши які дослідники зробили висновок, що при всій ідентичності роботи серця різних людей немає двох абсолютно однакових кардіограм і цю особливість можна було б використовувати в обчислювальній техніці.
Детально про запропоновану систему вчені мають намір розповісти в новому номері журналу Information Sciences. Наразі автори проекту розповідають, що створена ними система створює на основі даних серця секретний ключ, що є основним елементом схеми шифрування, заснованої на математичній теорії хаосу, коли найменші зміни в даних призводять до гігантської різниці в результатах перетворень.
Електронні ключі, створені на основі серцебиття, тайванські дослідники пропонують використовувати не лише як пароль, але і як засіб дешифрування закритих даних. Зручність системи полягає в тому, що самому користувачеві немає потреби мати при собі жодних носіїв з ключами, оскільки система буде створювати такий ключ для нього «на льоту», перед кожною аутентифікацією. Користувачеві потрібно лише дати послухати комп'ютеру роботу свого серцевого м'яза. !zn