Інженери розробили гнучкий екзоскелет для рідких роботів

Поділитися
Інженери розробили гнучкий екзоскелет для рідких роботів Екзоскелет може витримати кілька циклів розплавлення і затвердіння © Naked Science
Полімерні структури вільно мнуться і можуть знову і знову відновлювати свою форму.

Вчені з Бінгемотського університету в США створили прототип робота, властивості якого нагадують рідкого Т-1000 з "Термінатора-2". Розроблена ними система дозволяє за допомогою 3D-принтера створити м'який екзоскелет, який вільно гнеться, а потім може відновлювати свою форму, повідомляє Naked science.

В основі системи лежить так званий метал Філда - сплав вісмуту, індію та олова з температурою плавлення всього в 62°С. Вчені використовували інноваційні методи конформного покриття 3D-друком, покривши основу з охолодженого (і, відповідно, твердого) сплаву Філда пружною полімерною оболонкою. При нагріванні вище 62 °С отримані структури були абсолютно пружними і гнучкими: їх можна було вільно м'яти і здавлювати, однак після остигання вони знову примайли спочатку задану форму.

Проведені випробування показали, що екзоскелет, заповнений таким сплавом, може витримати безліч циклів розплавлення-затвердіння без яких-небудь втрат. Вчені створили широкий набір таких структур: від сот і павутини до кисті, яка нагадує антигероя з "Термінатора 2".

"Зазвичай інженери використовують алюмінієві або сталеві амортизуючі структури, але при посадці на Місяць метал поглинає енергію і деформується. Тепер з цим покінчено: використовуючи сплав Філда, можна заглиблюватися, але потім нагрівати структуру і повністю відновлювати її форму, знову і знову", - заявив керівник групи дослідників Пу Чжан.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Робот-музикант навчився співати і відправиться в тур

Раніше Індійська організація космічних досліджень (ІSRO) показала людиноподібного робота, якого має намір відправити в космос в грудні цього року. Робот, що одержав ім'я Виом Мітра, відправиться в космос в рамках програми Gaganyaan.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі