Інженер запропонував пояснення "ідеального" розташування єгипетських пірамід

Поділитися
Інженер запропонував пояснення "ідеального" розташування єгипетських пірамід Вчений назвав причину "ідеального" розташування пірамід
Дослідник встановив, яким чином будівельникам пірамід вдалося домогтися розташування будівель по сторонах світу.

Американський інженер Глен Деш за допомогою нехитрого експерименту встановив можливу причину того, як будівельникам єгипетських пірамід вдалося добитися ідеального розташування будівель по сторонах світу. Висновки дослідника були опубліковані в журналі The Journal of Ancient Egyptian Architecture.

Три найбільші піраміди Стародавнього Єгипту (піраміда Хуфу (Хеопса), Хафра (Хефрена) в Гізі і "Рожева піраміда" в Дахшурі) розташовані з високою точністю. За словами Деша, точність їхнього розташування доходить до чотирьох кутових хвилин, тобто однієї п'ятнадцятої частини градусу. У розташуванні всіх трьох пірамід є незначний недолік: вони злегка розгорнуті в напрямку проти годинникової стрілки.

На думку Деша, будівельники пірамід могли використовувати "індійський круговий метод" для "вирівнювання" пірамід. Цей метод дозволяє визначати сторони світу за допомогою вертикального стовпа, протягом дня через певні інтервали часу відзначаючи точки, де тінь від стовпа закінчується. Ці точки з'єднують півколом: пряма, що проходить через неї, вказує на захід і схід. За словами Деша, цей нескладний метод можна зробити ще простіше, якщо проводити спостереження в день осіннього рівнодення. В цей день лінія, проведена через точки тіні гномона, практично повторює пряму, проведену з заходу на схід.

Деш провів власний експеримент в день осіннього рівнодення у 2016 році. Він дійсно отримав практично пряму лінію, відхилення знайдених точок від реальних напрямків склало близько семи кутових хвилин. Також ці точки були незначно "розгорнуті" проти годинникової стрілки, як і координати пірамід.

Як підкреслює дослідник, точних доказів того, що єгиптяни використовували саме цей метод у нього немає. Разом з тим, він – один з найпростіших, тому ймовірно, що будівельники пірамід використовували саме його.

Раніше повідомлялося, що міністр у справах старожитностей Єгипту дав попередній дозвіл на використання радара для досліджень в Долині Царів для того, щоб перевірити теорію, згідно з якою гробниця Нефертіті перебуває в усипальниці фараона Тутанхамона.

Припущення про те, що поховання Нефертіті знаходиться в гробниці Тутанхамона, висунув британський археолог Ніколас Рівз у серпні цього року. Рівз проаналізував зроблені у високому дозволі знімки гробниці фараона, які були зроблені іспанськими дослідниками і фахівцями з візуалізації з проекту Factum Arte у 2014 році.

На думку Рівза, ретельний аналіз знімків дозволяє припустити наявність двох замурованих проходів, що ведуть до місця поховання легендарної красуні давнини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі