Вчені з країн Євросоюзу запропонували нову архітектуру Всесвітньої мережі, де немає місця серверам. Концепція проекту PURSUIT передбачає створення принципово іншої, "соціальної" системи, якій користувачі зможуть отримати доступ інформації, не звертаючись до сервера - джерела, де вона спочатку зберігалася.
Метод, про який говорять дослідники, схожий з передачею файлів за допомогою торрент-трекерів або p2p-мереж: коли дані передаються не з центрального джерела або через посередника, а від одного користувача до іншого. Так, у баченні PURSUIT, приватні комп'ютери повинні обслуговувати інших користувачів, зберігаючи контент цілком або його фрагменти.
Концепція дозволить зробити інтернет більш швидким і ефективним. Якщо дані будуть передаватися безпосередньо від одного ПК до іншого, вони залишаться доступними навіть у випадку "падіння" серверів (наприклад, в результаті DDoS-атаки), які обслуговують сайт. Окрім того, Мережа стане більш безпечною, оскільки можна буде простежити, що контент прийшов від авторизованого джерела.
Так, PURSUIT робить акцент на самій інформації, а не на IP-адресах, за якими вона доступна. Автори проекту вже створили кілька працюючих прототипів програм, здатних шукати і отримувати дані з децентралізованої пірингової мережі. !zn
Читайте також:
Британські вчені досягли рекорду передачі даних за технологією Li-Fi
Слово "інтернет" через 20 років вийде з ужитку
Українці використовують інтернет в основному для розваг, - соцопитування