Імунітет людини виявився двигуном соціальної поведінки

Поділитися
Імунітет людини виявився двигуном соціальної поведінки Вчені виявили зв'язок між імунітетом і мозком людини © Naked Science
Деякі поведінкові риси розвинулися в результаті відповіді імунітету людини на різні інфекції.

Вчені з університету Вірджинії виявили зв'язок між імунітетом людини і головним мозком. Відкриття вчених демонструє, що імунна система може безпосередньо впливати на поведінку людини і обумовлювати її соціальні взаємодії. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Nature.

Раніше вчені вважали, що імунна система людини ізольована від мозку, але нові дослідження показали, що вони тісно взаємодіють. Виявилося, що мозок через менінгеальні судини з'єднаний з лімфатичними вузлами. Більше того, вчені встановили, що деякі поведінкові риси розвинулися в результаті відповіді імунітету людини на різні інфекції. Мікроорганізми могли вплинути на те, як людина вибудовує свої соціальні зв'язки, забезпечуючи виживання.

Дослідники продемонстрували, що специфічна молекула - гамма-інтерферон - є критично важливою для соціальності. Ця речовина виробляється імунною системою у відповідь на інфекцію. Однак якщо блокувати активність гамма-інтерферону за допомогою генетичної модифікації піддослідних щурів, то деякі зони мозку стають гіперактивними. При цьому тварини стають менш соціальними. Повернення молекулі її функцій відновлює колишню роботу центральної нервової системи.

На думку дослідників, збої в імунній системі людини можуть призвести до різних порушень соціальної поведінки при неврологічних і психічних розладах.

Раніше вчені відкрили ключовий компонент, за допомогою якого імунна система бореться з вірусними інфекціями. На думку дослідників, відкриття дозволить розробити ефективні засоби боротьби з герпесом, застудою і навіть раком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі