«Гормон кохання» виявився здатним вилікувати «розбите серце»

Поділитися
«Гормон кохання» виявився здатним вилікувати «розбите серце» "Гормон кохання" виявився здатним вилікувати серце
Дослідження провели на рибах та клітинах людини.

Вчені з державного університету Мічигана заявили про те, що окситоцин, який також називають «гормоном любові», може вилікувати «розбите серце». Принаймні на це вказують дослідження, проведені на рибках даніо-реріо та клітинах людини, повідомляє Live science.

Варто зазначити, що оскільки дослідження було проведено лише в лабораторії і лише на рибках та клітинах людини, його результати ще далекі від практичного застосування.

Окситоцин отримав назву «гормону кохання» через його роль у формуванні соціальних зв'язків та довіри між людьми. Його рівні підвищуються, коли люди обіймаються, займаються сексом чи досягають оргазму. Він також виконує безліч інших функцій в організмі, наприклад, запускає скорочення під час пологів та надалі стимулює лактацію.

Окситоцин також дозволяє захистити серцево-судинну систему від травм, знижуючи кров'яний тиск, зменшуючи запалення та розсіюючи вільні радикали, побічний продукт нормального клітинного метаболізму.

У новому дослідженні вчені виявили ще одну функцію окситоцину. У рибок даніо-реріо він допомагає серцю замінити пошкоджені та мертві кардіоміоцити, м'язові клітини, які приводять у дію серцеві скорочення. Ранні результати, проведені на клітинах серця людини, також вказують на те, що гормон може мати подібний ефект і в наших серцях.

Здатність серця замінювати чи відновлювати пошкоджені тканини досить обмежена. Деякі дослідження показують, що після травми, наприклад, серцевого нападу, клітини із зовнішньої оболонки серця, епікарда, мігрують вниз, у шар серцевої тканини, де знаходяться м'язи, і трансформуються в стовбурові клітини, які потім можуть перетворюватися на інші типи клітин.

В основному цей процес вивчали у тварин, але є докази того, що він може відбуватися і в дорослих людей. Але якщо це і так, то у людей він недостатньо ефективний і не призводить до значної регенерації тканин після серцевого нападу.

У ході нового дослідження вчені провели в лабораторії випробування на клітинах серця людини, які впливали окситоцином. Дослідники також перевірили вплив та інших гормонів, але жоден з них не зміг перевести клітини у необхідний стан.

Потім вчені провели випробування на рибках даніо-реріо, відомих своєю здатністю регенерувати тканини. Вони з'ясували, що через три дні після травми серця їхній мозок генерував у 20 разів більше окситоцину, ніж у нормальному стані. Потім гормон потрапив у серце, підключився до його рецепторів та запустив процес трансформації епікардіальних клітин у нові кардіоміоцити.

Усе це свідчить про те, що окситоцин може грати вирішальну роль у відновленні клітин серця після ушкодження. Посилюючи подібну дію, вчені можуть розробити нові методи лікування для відновлення пацієнтів після серцевого нападу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі