Вчені виростили важливу частину серця у лабораторії, і вона б'ється

Поділитися
Вчені виростили важливу частину серця у лабораторії, і вона б'ється Модель серця виростили з клітин щура © Sargol Okhovatian
Вирощену частину можна використовуватиме вивчення розвитку хвороб серця.

Вченим вдалося виростити в лабораторії крихітну, але працюючу модель шлуночка серця людини. Як повідомляє Science Alert, це важливий крок на шляху розробки нових ліків та методів лікування, а також вивчення процесу розвитку хвороб серця.

Завдяки новій моделі вчені зможуть отримати більш точну та етичну альтернативу існуючим методам.

Вчені з Університету Торонто та Монреальського університету створили невелику посудину, на дні якої б'ється та перекачує рідину камера серця людського ембріона. Завдяки цьому вчені можуть виміряти об'єм рідини, яка викидається, коли шлуночок скорочується, а також тиск цієї рідини.

Існує лише кілька способів, які дозволяють досліджувати, як хворе чи здорове серце перекачує кров. Органи, які були видалені під час розтину, дозволяють роздивитися будову серця без динаміки. Культури тканин можуть пролити світло на біохімічну функціональність, але вони не повністю охоплюють гідравліку тривимірної пульсуючої маси.

Дослідження на серцях тварин неетичні. У ході нового дослідження вчені виростили крихітний орган, використовуючи суміш біологічних і синтетичних матеріалів. Самі клітини були отримані з серцево-судинних тканин молодих щурів, а потім вирощені на шарі каркасу, надрукованого з полімеру з канавками для спрямування росту тканини.

Ця плоска сітка змусила структуру імітувати розташування волокон серцевого м'яза лівого шлуночка людини - громіздкої кінцевої камери, з якої кров викидається в аорту одним сильним стиском.

Для того, щоб перетворити структуру на подобу пульсуючої камери, команда використала конусоподібний стрижень, який вони назвали дорном. Для того, щоб модель шлуночка почала битися, була потрібна серія невеликих електричних ударів.

Внутрішній діаметр шлуночка складає всього 0,5 мм, він здатний виштовхувати рідину при тиску всього 5% від тиску дорослого серця людини. Але все ж таки він є демонстрацією того, що метод вчених працює, і надалі його можна використовувати для вирощування великих моделей серця людини.

Раніше вчені з японського Університету Яманаші змогли клонувати мишей з висушених та заморожених клітин шкіри їхніх хвостів. Клітини шкіри були висушені за допомогою процесу, який називається сублімаційним сушінням.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі