Черепа були знайдені на відстані більше п'яти кілометрів один від одного. Більш давній череп зберігся краще. Можливо, справа в тому, що це чоловічий череп, а значить, і більш міцний. Більш юна знахідка, швидше за все, належить жінці. Об'єм черепної коробки складає всього 590 кубічних сантиметрів, що робить його найменшим черепом Homo erectus, знайденим на даний момент. Черепа сапієнсів майже в три рази більші.
Поряд з черепами були знайдені і кам'яні знаряддя праці. Як вони там опинилися, поки точно невідомо, але вчені припускають, що самі древні люди цими знаряддями і користувалися.
У першому випадку мова йде про знаряддя праці олдувайської культури – галькових каменях, розколотих на дві, іноді на три частини для того, щоб сформувати ріжучу кромку. Ця культура вважається найбільш древньою культурою виготовлення кам'яних знарядь праці.
Більш молодий череп сусідить із знаряддями, які відповідають ашельській культурі, яка вважається більш прогресивною в порівнянні з олдувайською. Її представники вже вміли виготовляти з каменю рубила та інші корисні знаряддя.
При цьому, останки свідчать про те, що люди залишалися анатомічно однаковими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Ексетерського університету заявили про те, що засвоєння алкоголю організмом могло допомогти вижити предкам людини і вберегло їх від вимирання. Ця здатність дозволяла людиноподібним мавпам є фрукти, які довгий час пролежали на землі і почали виділяти етиловий спирт.