Глобальне потепління вплинуло на міграції акул

Поділитися
Глобальне потепління вплинуло на міграції акул Тигрові акули запливають все далі до Північного полюса © Wikimedia commons
Хижаки стали більш вразливими для рибальства, а зміни шляхів їхніх міграцій може порушити екосистеми.

Вчені з Університету Майямі оцінили те, як потепління води, спричинене змінами клімату, впливає на переміщення тигрових акул. Виявилося, що ці хижаки запливають все далі на північ, стають вразливішими для рибальства, а зміни їхніх міграцій можуть порушити екосистеми та призвести до почастішання зустрічей риб з людиною, повідомляє Naked science.

За останні 40 ареал тигрових акул значно розширився по всій Атлантиці. Тепер їхні щорічні міграції проходять все ближче до полюса і простягаються за межі територій, що охороняються. Це робить акул вразливішими для рибальства. Крім того, це може порушити місцеві екосистеми та підвищити шанси на зустрічі з людиною.

Тигрові акули (Galeocerdo cuvier) - великі хижаки, що досягають 5,5 метра в довжину, жителі тропічних та субтропічних морів. Протягом холодних місяців вони тримаються близько до екватора, а решту часу мігрують за теплими течіями. Історично води біля північно-східного узбережжя США були для них надто холодними, проте останні роки тигрові акули часто їх відвідують. Причиною стала серйозна зміна температури Світового океану.

Національне управління океанічних та атмосферних досліджень США відслідковувало міграції тигрових акул протягом 40 років. Фахівці відловлювали і ставили мітки цих тварин, а повторне затримання давало відомості про їхні переміщення. У ході нового дослідження вчені об'єднали ці дані з новими, отриманими за десятиліття супутникових спостережень. Датчики, які кріпили на спини та плавники акул, дозволили стежити за їхніми переміщеннями без повторного вилову.

Дослідники зіставили отриману інформацію з даними про температуру поверхні океану та побачили, як сильно потепління змінило ареал тигрових акул, розширивши його до Північного полюса. Зростання температури води всього на один градус Цельсія призводить до того, що тигрові акули підпливають до полюса на 400 кілометрів ближче, ніж зазвичай. Потепління позначилося і на термінах міграцій: тепер до північно-східного узбережжя акули США припливають в середньому на 14 днів раніше, ніж 10 років тому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Англії та Австралії заявили про те, що морські черепахи опинилися в «еволюційній пастці» через пластикове забруднення океану. Молоді особини відпливають далеко у відкрите море, де їм не загрожують хижаки, але там накопичується відходи, які потрапляють в організми черепах, загрожуючи виживанню цілих популяцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі