Глобальне потепління спричинить більше смертей, ніж усі інфекційні захворювання разом узяті — The Guardian

Поділитися
Найбільше постраждають країни зі спекотним кліматом.

Від підвищення світової температури може загинути величезна кількість людей, якщо вчасно не зупинити глобальне потепління, пише британська газета The Guardian, посилаючись на результати великого дослідження.

Різке глобальне потепління стане причиною спустошення в бідних країнах зі спекотним кліматом, люди там будуть боротися з нестерпними умовами життя, але більшість ризикує зазнати поразки в цій боротьбі.

Економічні втрати від «кліматичної кризи» стануть настільки масштабними, що на собі це відчують і найзаможніші країни світу.

Якщо світ і надалі буде залишатися бездіяльним у протидії підвищенню світової температури, то до кінця століття глобальна смертність зросте на 73 смерті на 100 тисяч людей. Цей показник майже дорівнює сукупній кількості загиблих від усіх інфекційних захворювань, включаючи туберкульоз, ВІЛ/СНІД, малярію, жовту лихоманку тощо.

У дослідженні було використано глобальний набір даних про рівень смертності та світової температури, щоб побачити, як вони пов'язані між собою. Була зібрана інформація про причини смертності, такі як теплові удари, а також дані про підвищення кількості серцевих нападів під час теплової хвилі.

«Дуже багато людей похилого віку помирають внаслідок непрямих впливів тепла. Це схоже на ситуацію з COVID-19, де в групі ризику перебувають люди з уже наявними проблемами зі здоров’ям та люди похилого віку. Якщо у вас є проблеми з серцем і цілими днями ви страждаєте від спеки – це може становити загрозу», - каже один із співавторів дослідження Емір Джина.

Найгірше страждають бідніші країни, які розташовані в найтепліших частинах світу. Зважаючи на те, що світова температура вже починає підніматися, таким країнам як Гана, Бангладеш, Пакистан та Судан, загрожують навіть 200 і більше смертей на 100 тисяч людей. Цікаво, але рівень смертності в таких державах як Норвегія та Канада, значно зменшиться, адже знизиться кількість людей, які помирають від холоду.

 «Багатші держави зможуть протидіяти підвищенню смертності серед населення, тоді як менш розвинені країни будуть беззахисними перед загрозою. Сумно, але жертвами стануть саме ті люди, які майже ніяк не впливали на зміну клімату», - додає співавтор дослідження.

Величезні теплові хвилі впродовж останніх років перекинулися на США, Європу, Австралію, Індію, а 2020 рік одним із найспекотніших за всю історію.

Світ в середньому нагрівся приблизно на один градус після початку масової індустріалізації, а це стало причиною сильніших теплових хвиль, пожеж та повеней.

«Цілком ймовірно, що результати дослідження можуть справдитися, і тоді світ буде змушений вдаватися до різких заходів, таких як масове переселення людей», - додає Емір Джина.

Після колапсу в системах охорони здоров’я, спричиненого COVID-19, важко спрогнозувати, що станеться, коли розпочнеться ще й «кліматична криза». Саме тому світ повинен адекватно оцінити ризики і зробити все необхідне, щоб запобігти погіршенню ситуації, резюмує газета. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі