Глобальне потепління призвело до збільшення кількості «хвиль спеки» в океані

Поділитися
Глобальне потепління призвело до збільшення кількості «хвиль спеки» в океані В океані зростає кількість "хвиль спеки" © Pixabay
Великі скупчення гарячої води викликають загибель морських організмів.

Вчені з університету Берна заявили про те, що глобальне потепління призводить до виникнення в океані «хвиль спеки». Такі скупчення води, що аномально прогрілася,  викликають загибель морських організмів і трапляються все частіше, повідомляє Naked science.

У 2013 році скупчення аномально гарячої води в Тихому океані пройшлося вздовж узбережжя Північної Америки, викликавши масову загибель тварин. Бурхливий ріст ціанобактерій викликало «цвітіння» води і накопичення токсинів, тропічні види перемістилися в зазвичай прохолодні води, порушився нормальний річний цикл розмноження деяких риб. Однієї тільки тихоокеанської тріски загинуло близько 100 мільйонів особин.

Температура води в аномалії була на чотири градуси Цельсія вище норми, а повністю вона розійшлася тільки в 2015 році. Тепер же вчені з'ясували, що через глобальне потепління такі події почали відбуватися в 10 разів частіше.

В ході дослідження вчені узагальнили дані про 300 найпомітніших «хвиль спеки», які були зареєстровані з 1981 по 2017 рік. У середньому вони трималися по 40 днів, покриваючи простір близько 1,5 мільйона квадратних кілометрів і досягаючи температури на п'ять градусів вище навколишнього води. Разом з тим автори відзначають, що частота, тривалість та інтенсивність цих подій за спостережуваний період зросли.

Вчені вважають, що найбільш потужні морські «хвилі спеки» раніше виникали раз на кілька сотень або навіть тисяч років. Але проведене моделювання показало, що глобальне потепління змушує їх приходити набагато частіше. При збільшенні середньої температури на 1,5 градуса Цельсія вони будуть траплятися раз на десятиліття, а на три градуси - щороку. Згідно моделювання, тільки з часом, якщо потепління зупинялося океан поступово відновлював тепловий баланс і частота «хвиль спеки» знову знижувалася.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з'ясували, що льодовий щит Гренландії, який є другим за величиною, в 2019 році втратив рекордні 532 мільярда тонн льоду. Тільки в липні розтануло 223 мільярда тонн льоду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі