Гігантський викопний кенгуру виявився не пов'язаним з сучасними австралійськими тваринами

Поділитися
Гігантський викопний кенгуру виявився не пов'язаним з сучасними австралійськими тваринами Стародавній кенгуру виявився не пов'язаним із сучасними © Jo-Anne McArthur/Big Picture Competition
Вік тварини оцінюється у 50 тисяч років.

Давно, майже до закінчення останнього Льодовикового періоду, в тропічних лісах Нової Гвінеї жили гігантські кенгуру. Наразі група вчених під керівництвом Ісаака Алана Роберта Керра з Університету Фліндерса з'ясувала, що ці тварини не були родичами сучасних австралійських тварин. Швидше за все, вони належали до раніше невідомого типу кенгуру, унікального для Нової Гвінеї, йдеться у статті, опублікованій Science alert.

У минулому Австралія була домом для гігантських тварин, яких називали мегафауною. Вони жили на континенті поряд з видами, які є характерними для нього зараз, але вони також були набагато більшими. Водночас 40 тисяч років тому більшість представників мегафауни вимерли.

Викопна мегафауна Нової Гвінеї вивчена набагато гірше, але навіть те, що відомо зараз, натякає на існування дивовижних і незвичайних тварин, еволюційні історії яких переплітаються з австралійськими.

У ході розкопок під керівництвом Мері-Джейн Маунтін на початку 1970-х років було виявлено щелепи гігантського вимерлого кенгуру. Молодий дослідник Тім Фленнері назвав вигляд Protemnodon nombe.

Вік скам'янілостей, які описав Фленнері, складає 20-50 тисяч років. Їх виявили у кам'яному притулку Номбе, археологічному та палеонтологічному пам'ятнику в горах центральної Папуа-Нової Гвінеї. На цій ділянці також були знайдені скам'янілості іншого кенгуру та гігантських чотирилапих сумчастих, яких називають дипротодонтиди.

У ході нового дослідження вчені повторно вивчили скам'янілість Protemnodon nombe і виявили щось несподіване. Цей кенгуру не був представником роду Protemnodon, який раніше жив по всій Австралії. Це було щось набагато примітивніше і невідоме.

Так, незвичайні корінні зуби з вигнутими емалевими гребенями відрізнялися від інших відомих кенгуру. В результаті дослідники помістили тварину в новий рід, унікальний для Нової Гвінеї, і назвали його Nombe nombe.

На думку вчених, цей рід походить від стародавньої форми кенгуру, яка мігрувала до Нової Гвінеї з Австралії близько 5-8 мільйонів років тому. У ті часи Нову Гвінею та Австралію з'єднував сухопутний міст. Він дозволив раннім австралійським тваринам, у тому числі представникам мегафауни, мігрувати до тропічних лісів Нової Гвінеї. Коли Торресову протоку знову затопило, ці популяції тварин відірвалися від своїх австралійських родичів і еволюціонували окремо, щоб пристосуватися до свого тропічного та гірського будинку.

Вчені вважають, що Nombe nombe був нащадком однієї з цих давніх ліній кенгуру. Присадкувата м'язиста тварина жила в гірському тропічному лісі з густим підліском і закритим пологом. Вона була пристосована до харчування жорстким листям дерев і чагарників, що дало їй товсту щелепу та сильні жувальні м'язи.

На даний момент вид відомий тільки по двох нижніх щелепах, тому вченим ще доведеться багато дізнатися про нього. Наприклад, чи пересувався він стрибками, як сучасні кенгуру. Невідомо також, чому ця давня тварина вимерла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі