Фахівець в галузі кібербезпеки Рон Боуз зібрав і опублікував в Інтернеті дані про 100 мільйонів користувачів соціальної мережі Facebook. Про це повідомляє 29 липня «Бі-бі-сі».
Програма, написана Боузом на мові програмування Ruby, зібрала дані, які знаходяться у вільному доступі в профілях тих користувачів Facebook, які не закрили свої сторінки від сторонніх.
Як повідомляється, файл з даними про 100 мільйонів унікальних користувачів, розміром 2,8 гігабайт був поширений за допомогою файлообмінних сервісів, що працюють за протоколом BitTorrent (так звані трекери).
Спершу Боуза мав на метіскласти список найбільш поширених в Мережі логінів користувачів для проекту Ncrack (це система з відкритим кодом для аналізу вразливості комп'ютерних систем до атак за допомогою прямого перебору найбільш поширених логінів і паролів). Проте після того, як база даних була зібрана (найпопулярнішим логіном, до речі, опинився «jsmith»), хакер вирішив, що вона буде корисна для того, щоб звернути увагу на недбалість, з якою більшість людей публікують в Інтернеті свої персональні дані.
Не зважаючи на те, що інтернет-громадськість достатньо хворобливо відреагувала на публікацію цих даних, фахівці звертають увагу на те, що ні про який злом у даному випадку мова не йде. Створена програма всього лише зібрала разом дані, до цього вільно доступні через Facebook і пошукові системи.
Водночас, Саймон Девіс з організації Pricvacy International повідомив в коментарі «Бі-бі-сі», що Facebook вже неодноразово попереджали про можливість чогось подібного.
Експерти зазначають, що людям, стурбованим питаннями приватности в Мережі, варто уважніше ставитися до публікації персональних даних. У цьому сенсі скандал, що виник за підсумками публікації Боуза, може виявитися корисний.
Нагадаємо, нещодавно представники Facebook заявили, що в їх соціальній мережі зареєструвалися вже 500 мільйонів користувачів.
За матеріалами: Бі-бі-сі