"Хаббл" зробив знімок масивної спіральної галактики

Поділитися
Галактика знаходиться на відстані 150 мільйонів світлових років від Землі © spacetelescope.org
Галактика знаходиться на відстані 150 мільйонів світлових років від Землі.

Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок галактики NGC 6753, яка допомагає вченим вивчити процес формування галактик. Знімок був опублікований на сайті телескопа.

Незважаючи на досягнення науки, процес формування галактик залишається відкритим питанням в астрономії. Запропоновано різні теорії, але, оскільки галактики бувають всіх форм і розмірів, у тому числі еліптичні, спіральні і неправильні, жодна теорія досі не змогла пояснити походження всіх галактик, які ми бачимо у Всесвіті.

Щоб визначити, яка формальна модель є правильною (якщо така є), астрономи полюють за ознаками різних фізичних процесів. Одним з прикладів цього є галактичні корони, що представляють собою величезні невидимі області гарячого газу, які оточують видиму масу галактики, утворюючи сфероїдальну форму. Вони настільки гарячі, що їх можна виявити за рентгенівським випромінюванням далеко за межами оптичного радіуса галактики. Однак через те, що вони доволі тонкі, виявлення галактичних корон утруднено.

У 2013 році астрономи виділили NGC 6753 як одну з галактик, досить масивних і близьких для вивчення їхніх корон. Разом з тим, варто зазначити, що галактика розташовується близько тільки за астрономічними мірками, відстань від Землі до неї становить 150 мільйонів світлових років.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі