"Хаббл" зробив знімок астероїда 300163 (2006 VW139) у вересні 2016 року, відразу перед тим, як він опинився у найближчій до Сонця точці. Зроблений телескопом знімок допоміг вченим роздивитися, що насправді астероїд не один, а складається з пари об'єктів приблизно однієї маси, які обертаються навколо один одного на відстані 90 кілометрів.
"Ми виявили чіткі свідчення процесу сублімації водяного льоду під дією сонячного випромінювання, що посилюється, як це і відбувається при утворенні хвостів у комет", - заявила голова групи дослідників Джессіка Агарваль.
На думку вчених, виявлений об'єкт отримав подвійну структуру близько п'яти тисяч років тому. Швидше за все, він утворився в результаті розпаду більш великого тіла, дві половини якого розлетілися на невелику відстань через процес сублімації льоду.
Раніше повідомлялося про те, що астероїд, який пролетів повз Землю в ніч на Хелловін, насправді є мертвою кометою. Вченим вдалося встановити, що діаметр 2015 TB145 становить близько 600 метрів, і він робить повний оборот навколо своєї осі за п'ять годин.