Гробниці Христа загрожує "катастрофічне" руйнування – вчені

Поділитися
Гробниці Христа загрожує Гробниця Христа знаходиться під загрозою руйнування © Дмитрий Брикман / www.newsru.co.il
Гробниця і каплиця побудовані на нестійкому фундаменті.

Вчені, які проводили реставрацію гробниці Христа, заявили про те, що самій святині і побудованій над нею каплиці може загрожувати "катастрофічне" руйнування через нестійкий фундамент, повідомляє National Geographic.

Під час реставраційних робіт з'ясувалося, що гробниця і Кувуклія стоять на нестійкому фундаменті, в якому були знайдені чисельні канали і тунелі. Дослідження за допомогою радара показали, що будова частково стоїть на уламках більш ранніх будівель, а частково – на краю крутих скельних основ. Фундамент був розмитий вологою, яка впродовж десятиліть накопичувалася в дренажних каналах.

Вчені встановили також, що деякі з 22 стовпів, які утримують купол ротонди, стоять на нестійких уламках глибиною більше метра.

"Коли будівля впаде, падіння не буде повільним, а катастрофічним процесом", - заявила одна з дослідників Антонія Марополоу.

На думку дослідників, на усунення ризику обвалення потрібно близько 10 місяців і шести мільйонів євро. Для цього необхідно буде видалити кам'яну кладку навколо Кувуклії, залити камені фундаменту будівельним розчином, встановити системи відведення дощової води по периметру ротонди. При цьому роботи повинні мінімально позначитися на відвідуваності гробниці, що становить близько 4 мільйонів відвідувачів на рік.

Читайте також: Археологи виявили в Китаї понад 200 стародавніх наскельних малюнків

Нинішня Кувуклія, побудована в 1810 році, вже шоста за рахунком. Перша каплиця над місцем поховання Ісуса Христа була побудована візантійцями в IV столітті. Святиня кілька разів руйнувалася повністю або частково через війни та землетруси. В ході останніх реставраційних робіт, що тривали дев'ять місяців і коштували 3,7 млн доларів, металевий каркас, що скріплював Кувуклію з 1947 року, був демонтований, а кам'яний фасад святині очищений від кіптяви свічок мільйонів паломників. Конструкції Кувуклії були укріплені титановими болтами, замінені пошкоджені фрагменти її кам'яного облицювання. Крім того, реставратори прорубали вікно, яке дозволяє відвідувачам храму поглянути на гробницю Спасителя.

Реставрація Кувуклії проводилися фахівцями Афінського національного політехнічного університету в координації з співробітниками Флорентійського університету та експертами з Вірменії. Спочатку роботи планувалося завершити до Великодня, яку в 2017 році і католики, і православні святкують 16 квітня, але фахівцям вдалося завершити реставрацію достроково.

Раніше археологи встановили, що гробниця Христа дійсно є усипальницею, яка була виявлена у IV столітті Оленою – матір'ю імператора Костянтина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі