У ході досліджень вчені провели експеримент, в ході якого голуба поміщали в приміщення, в якому чергування світлих і темних періодів не збігалося з добовим ритмом зовні. Це дозволило викликати порушення роботи циркадних ритмів і знизило здатність голуба орієнтуватися по Сонцю. В ході експерименту дослідники спостерігали за поведінкою восьми зграй голубів, в деяких з яких порушення навігації викликалося тільки у лідера, а в деяких – у всієї зграї. У контрольній групі дослідники ніяк не втручалися в поведінку голубів. Пересування лідера і зграї вчені відстежували за допомогою GPS.
Спостереження дозволили встановити, що при порушенні навігації у всієї зграї птахи весь час збивалися зі шляху під час міграції. Разом з тим, в зграях, в яких невірні рішення приймав тільки лідер, голуби летіли, дотримуючись звичайного курсу, а ватажок втрачав своє місце в ієрархії. Поступово він переміщувався до хвоста зграї, а ієрархія оновлювалася.
Раніше вчені пояснили дружбу собаки і людини. На думку вчених, дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на взаємини матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" окситоцин.