Володарі поштової скриньки Gmail тепер можуть прикріплювати до листів файли розміром до 10 гігабайт. Завантаження об'ємних вкладень - PDF-документів, музики, відео або картинок - відбувається через «хмару» Google Drive.
У всіх користувачів нова функція з'явиться через кілька днів. Вона буде доступна тільки в новому інтерфейсі Gmail, який був введений на початку листопада. Щоб «причепити» великий файл, потрібно натиснути на кнопку з трикутником («Вставити файли за допомогою Drive») у вікні складання листа.
Завантаження вкладень через GDrive займає більше часу, але дає декілька переваг. Цей спосіб дозволяє прикріплювати до листа файли, розмір яких перевищує 25-мегабайтний ліміт Gmail, спільно редагувати документи, писати коментарі, завантажувати нові версії файлів і змінювати налаштування конфіденційності.
У той же час Google безкоштовно пропонує у Drive тільки 5 ГБ вільного простору (не рахуючи документів, електронних таблиць і слайдів), а у GMail - 10 ГБ. Частково нововведення може бути пов'язане з бажанням Google зацікавити частину користувачів перейти на платний тариф. Кожні 25 додаткових гігабайт у сервісі коштують 2,5 долара на місяць.
Поштовий сервіс Google був запущений в 2004 році. Минулого місяця Gmail обійшла за кількістю унікальних відвідувачів Hotmail від Microsoft і стала найпопулярнішою поштою у світі. Згідно з comScore, у жовтні на Gmail зайшли 287,9 мільйона осіб, а конкуруючий Homail - 286,2 мільйона. На третьому місці опинилася пошта Yahoo з 281,7 мільйона користувачів.
Раніше у власників облікового запису Gmail з'явилася можливість виконувати пошук за прикріпленими до листа файлами. Нова функція дозволяє знайти текст у PDF-файлах, документах Word, Excel, PowerPoint тощо. Щоб знайти текст серед доданих до листів документів, потрібно ввести «запит has: attachment». Раніше можна було шукати тільки за текстовими або HTML-файлами всередині листів. !zn
Читайте також:
Google пригрозив виключити з пошуку сайти французьких ЗМІ
Китайські хакери зламали сотні поштових скриньок Gmail
Google реалізувала в Gmail «розумне» сортування листів
Російські спецслужби передумали забороняти Gmail та Skype