Глобальне потепління прирече людство на спрагу

Поділитися
Амазонія - одна з найбільш тендітних екосистем планети © partyofregions.ks.ua
У найближчі десятиліття вода стане одним з найбільш убогих і затребуваних природних ресурсів.

Сьогодні вже 1 мільярд людей живе в районах, де прісна вода в дефіциті. Якщо ж середня температура на планеті підвищиться на 2 градуси Цельсія, кількість жителів, які страждають від нестачі води, збільшиться приблизно на 8%, повідомляє El Mundo.

"Якщо ж події розвиватимуться за найгіршим сценарієм (підвищення температури на 5 градусів, то цей показник зросте приблизно на 13%", - йдеться в статті.

Газета відзначає: в найближчі десятиліття вода стане одним з найбільш убогих і затребуваних природних ресурсів. Причини - швидке зростання населення Землі і підвищення середньої температури повітря.

Згідно трьом досліджень Інституту досліджень впливу клімату (Потсдам, Німеччина), найбільш вразливі регіони - Північна Африка, Середземномор'я, Близький Схід і деякі області Азії. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Earth System Dynamics.

Вчені закликають уряди усвідомити наслідки і терміново вжити заходів для обмеження викидів парникових газів, а також розробити плани адаптації до кліматичних змін.

Видання зазначає: прогноз про підвищення температури на 2 градуси - оптимістичний порівняно з іншими.

"Якщо ж зростання складе 3,5 градуса Цельсія (за словами вчених, цей прогноз збудеться, якщо викиди парникових газів триватиме нинішніми темпами), то людей, яким не вистачає води, додасться на 11%", - йдеться в статті.

В іншому дослідженні прогнозується вплив потепління на екосистеми. "При глобальному потеплінні на 3-4 градуси Цельсія очікується, що площа районів, де є ризик трансформації екосистем, збільшиться вдвічі", - застерігає керівник дослідження Ліла Варшавськи.

За словами вчених, у світі немає практично жодного місця, чия екосистема не ризикує значно змінитися у випадку, якщо до 2100 року температура підвищиться на 5 градусів. Самі тендітні екосистеми - схід Індії, савани Ефіопії і Сомалі, джунглі Амазонії, ліси на півночі Канади і Тибетське плато. Наприклад, північна тайга може перетворитися в савану з помірним кліматом.

Всі ці зміни вкрай вплинуть на рівень добробуту населення. !zn

Читайте також:

Глобальне потепління до 2050 року може збільшити число воєн на 50 відсотків

ООН: Глобальне потепління на 95% залежить від діяльності людини

Клімат на Землі змінюється з рекордною швидкістю за останні 65 млн років

Вчені склали карту місцевого потепління в регіонах Європи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі