Нещодавно вчені з Університету Брауна заявили про те, що надра супутника нашої планети сповнені води, у новій же роботі дослідники спростували цей висновок і заявили про те, що в надрах Місяця знаходяться виключно сухі породи.
Вчені дослідили зразок під номером 66095, який фахівці неофіційно називають "іржавим каменем" (Rusty Rock). Це один з найбагатших леткими сполуками місячних зразків. На Землю він прибув з місією "Аполлон-16" у квітні 1972 року. Знайшли його в районі гори Стоун Маунтен.
За допомогою методів мас-спектрометрії з індуктивно-зв'язаною плазмою дослідники виміряли вміст у зразку різних ізотопів цинку, стронцію, ренію та осмію. Вчені прийшли до висновку, що "іржава" поверхню каменю багата легкими ізотопами цинку. За словами геохіміка Джеймса Дея, цей результат підтримує точку зору, згідно з якою Місяць сформувався у результаті катастрофічного зіткнення молодої Землі з великим космічним тілом. Прихильники цієї теорії вважають, що Місяць виник з уламків тіл, що зіткнулися.
При такому розвитку подій відірваний "шматок" Землі був би дуже гарячим, і при високій температурі він повинен був швидко втратити летючі речовини, у тому числі воду і легкі ізотопи цинку. На думку Дея і його колег, так і сталося: у внутрішніх породах супутника залишилися важкі ізотопи різних елементів, вода випарувалася, а легкі ізотопи цинку "осіли" на поверхні в процесі формування Місяця.
Раніше вчені заявили про те, що на Місяці можливі "місяцетруси". Місяць стискається і деформується під впливом тяжіння Землі. Нещодавно на супутнику нашої планети була виявлена тріщина.