Вчені з Віденського технологічного університету виявили, що мезон f0(1710) може бути глюонієм, тобто часткою з чистої ядерної сили, яка раніше не була виявлена експериментально. Відкриття фізиків зможуть підтвердити або спростувати випробування на Великому адронному колайдері, які пройдуть у наступному місяці.
Протягом багатьох десятиліть учені шукали так звані "глюболи" (або частки глюонія), які складаються з чистої сили і надзвичайно нестабільні. Вони можуть бути виявлені лише в результаті аналізу їх розпаду, коли вони перетворюються на частки поменше.
Професор фізики Антон Ребан і його аспірант Фредерік Бруннер з Віденського технологічного університету припустили, що резонанс сильного ядерного розпаду f0(1710), отриманий з даних ряду експериментів з зіткнення часток, є переконливим доказом невловимої глюбольної частки.
Через кілька місяців експерименти на Великому адронному колайдері і китайському прискорювачі BESIII (Пекінському електрон-позитронному колайдері) повинні дати нові дані для аналізів. Вони зможуть підтвердити або спростувати результати, отримані австрійцями.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили нову субатомную частку - пентакварк. Пентакварки були відкриті в результаті зіткнень протонів при енергіях до 8 тераелектронвольт. Маса пентакварка не перевищує 4,5 гігаелектронвольт. Раніше фізики достовірно знали про існування тільки адронів (частинки, які складаються з кварків і беруть участь у сильній взаємодії) з двох кварків (мезони) або трьох (баріони).