Фізики змогли отримати закручені нейтрони

Поділитися
Фізики змогли отримати закручені нейтрони Фізики змогли отримати закручені нейтрони © N+1
Закручені фотони й електрони вже були відомі фізикам і отримали широке застосування.

Група фізиків зі США і Канади зробила перший крок на шляху отримання закручених нейтронних хвиль – особливого стану нейтронів, коли вони не просто несуться вперед, але і крутяться навколо своєї осі. До цього фізикам були вже відомі закручені фотони й електрони, які отримали широке застосування.

Для отримання закручених нейтронів вчені використовували нейтронний інтерферометр - прилад, що розщеплює вхідний промінь на два промені, які йдуть різними шляхами, відображаються, і знову об'єднуються в напівпрозорому дзеркалі. Під час возз'єднання відбувається інтерференція хвиль і, залежно від її результату, кожен нейтрон або йде наліво і потрапляє на екран (так виходить зображення), або направо, до простого лічильника нейтронів.

Читайте також: Фізики спробували пояснити тривимірність Всесвіту

В одне плече інтерферометра дослідники помістили спіральну платівку, яка повинна виробляти "нарізку" хвильового фронту. На платівці розміром в сантиметр, виконану з алюмінієвого сплаву, були викарбувані мініатюрні гвинтові сходи, так що після повного обороту перепад товщини становив 0,112 мм. На вхід інтерферометра надходили нейтрони, виведені з дослідницького реактора, охолоджені до 20К, і транспортовані по нейтронним каналам на відстань 30 метрів в лабораторію. Інтенсивність потоку була знижена для того, щоб нейтрони влітали в установку по одному.

Нейтрони не змогли отримати справжню закрутку, кожен з них отримав лише шматочок закрученого хвильового фону. Однак кожен нейтрон набував потрібний зсув фази, в залежності від того, в якому місці він пройшов крізь пластинку. Тому після інтерференції на екрані все ж виникала багатопелюсткова картина, характерна саме для завихрення хвиль.

Раніше повідомлялося про те, що фізикам вдалося телепортувати фотон на відстань 100 кілометрів. Попередній рекорд телепортації становив 25 кілометрів, що означає, що вченим вдалося збільшити його в чотири рази.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі