Фермер із села Коратепа в Узбекистані, який розкопував землю під теплицю, виявив кістки якоїсь тварини. Спочатку вважалося, що це кістки динозавра, але потім вчені з'ясували, що це останки індрікотерія, повідомляє «Новое время».
Індрікотерій - це великий наземний ссавець сімейства гіракодонтових, предок сучасних носорогів. Дослідження проводили співробітники музею, археолог кафедри археології Наманганской державного університету Шукурулло Насріддінов і доцент кафедри біології Еркін Ікромов.
Залишки індрікотеріїв доволі чисельні, вони зустрічаються на території Казахстану, Монголії, Пакистану і на заході Китаю. Тут близько 25 мільйонів років тому тягнулася широка рівнина. Вперше ж кістки цих тварин знайшли в Казахстані на початку ХХ століття.
Ймовірно, спосіб життя цих тварин був схожий на спосіб життя сучасних великих ссавців, таких як слони і носороги. Вони харчувалися в основному листям і чагарниками і мешкали в різноманітних умовах: від посушливих пустель до субтропічних лісів.
Висота індрікотерія досягала п'яти метрів, але, на відміну від носорогів, у них не було рогів. Цих тварин об'єднує трипала кінцівка і будова зубів.
Пізні представники сімейства гіракодонтових зникли на початку міоцену, коли виник стійкий міст між Азією і Африкою, і в Азію прийшли хоботні - невеликі мастодонти, які теж претендували на листя верхнього ярусу. Ймовірно, індрікотерії не витримали конкуренції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше палеонтологи виявили в Китаї динозавра-батька, який сидів на гнізді з яйцями, в яких вже розвинулися ембріони. Всього в гнізді знаходилося 24 яйця.