Фахівцями талліннського технологічного інституту розроблено підводного робота-черепаху для дослідження затонулих кораблів. Подробиці наводить офіційний сайт науково-навчального центру.
Робота виконано у вигляді циліндра. Рух здійснюється за допомогою чотирьох пластикових плавців, а встановлена на пристрої камера дозволяє вченим керувати роботом без візуального контакту з ним. Про технічні параметри, такі як максимальна відстань до пункту управління, глибина занурення або час роботи не повідомляється. Відомо лише те, що робот не потребує підключення кабелю для живлення і передачі даних.
Розробники стверджують, що вибір форми і принципу пересування обумовлено вимогами замовників фахівців підводної археології. Робот мав бути невеликим, щоб лізти в недоступні або небезпечні для аквалангіста місця і мати можливість розвертатися в обмеженому обсязі. Крім того, вкрай бажано було уникнути зайвого торкання мулу, який робить воду непрозорою і ускладнює управління роботом. Плавці замість гребних гвинтів дозволяють дістатися до цілі за рахунок повільних і акуратних помахів, а також з їхньою допомогою можна розвернутися як в горизонтальній, так і вертикальній поздовжній площині.
Інтерес до створення підводних роботів проявляють не тільки археологи. Автономні апарати, здатні працювати під водою, конструюються за замовленням військових, інженерів і океанологів. Роботи можуть працювати на будь-якій глибині, аж до дна Маріанської западини і виконувати як дослідницькі, так і прикладні завдання. До останніх належить, наприклад, перекриття пошкоджених трубопроводів. !zn
Читайте також:
Британські вчені припустили, що через п'ять років канцелярських працівників витіснять роботи
Досліджувати Марс буде робот-змія
Світу показали роботів майбутнього, здатних відчувати, виражати емоції і малювати портрети