Ембріони ящірок змінюють стать під впливом тепла

Поділитися
Ембріони ящірок змінюють стать під впливом тепла При високій температурі чоловічі ембріони ящірок розвиваються як жіночі © Naked Science
Тепло запускає гени, які скасовують хромосомні визначення статі.

Вчені з Університету Канберри в Австралії заявили про те, що тепло змушує ембріони ящірок змінювати свою стать. Деякі ящірки, які починають розвиватися як самці, насправді вилуплюються самками, якщо яйце розігрілося досить сильно, повідомляє Naked science.

У 1960-х роках вчені виявили, що в Сенегалі ящірки вилуплюються самками, якщо температура повітря перевищує 30 градусів Цельсія. Відтоді дослідники помітили, що стать деяких рептилій і риб повністю залежить від температури, яка була під час ембріонального розвитку.

У деяких тварин, таких як бородаті агами, стать залежить як від генетики, так і від температури. У самців є дві ідентичні статеві хромосоми ZZ, а у самок - ZW. Але чоловічі ембріони будуть розвиватися як жіночі, якщо температура яйця була досить високою. Механізми, які лежать в основі цього явища, були загадкою для вчених весь цей час.

У ході нового дослідження вчені провели генетичне секвенування невилуплених бородатих агам, які зберігалися в інкубаторі при температурі 28 градусів Цельсія або 36 градусів Цельсія. Вчені помітили, що у яєць, що розвивалися при температурі 36 градусів Цельсія, гени ембріонів ZW сильно відрізнялися на основних стадіях статевого розвитку від ембріонів самок ZZ. У самок ZZ гени, які «хотіли» кодувати чоловічий розвиток, примусово відключалися, а гени, що відповідають за жіночий розвиток, включалися. Так, дослідники виявили два набори генів, завдяки яким може вилупитися самка бородатої агами.

Але два самця «пручалися» зміни статі під час експерименту. Вчені вважають, що 1% ембріонів ZZ вилуплюється самцями навіть при високій температурі. Але ось те, чому стать залежить від температури, вчені все ще не знають. Більше співвідношення самців і самок при більш високій температурі може бути корисною для виживання виду в жаркому кліматі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше зоологи з Перу виявили ящірок Liolaemus tacnae в Андах, на висоті 5400 метрів. Це стало рекордом для плазунів, яким доводиться виживати на холоді, під інтенсивними потоками сонячного ультрафіолету і при зниженому вмісті кисню в повітрі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі