Міжнародний екіпаж у складі американського, російського та німецького астронавтів у понеділок, 10 листопада, благополучно повернувся на Землю після п'яти з половиною місяців роботи на МКС. Спусковий апарат корабля "Союз" приземлився на парашутах в Казахстані.
Астронавт NASA Рід Вайзман, астронавт Європейського космічного агентства Олександр Герст і космонавт Роскосмосу Максим Сураєв відстикувалися від орбітальної станції у 02:31 за київським часом.
Приблизно через три з половиною години спусковий апарат опустився в степах на північний схід від Аркалик в умовах холодної, вітряної та похмурої погоди. Температура повітря в місці приземлення склала -5 градусів Цельсія, повідомив під час прямої телетрансляції приземлення, яку вело NASA, коментатор Роб Навіас.
Сураеву, Вайзману і Герсту допомогли вибратися з капсули, яка 28 травня доставила їх на МКС.
Останні кілька тижнів роботи екіпажу на орбіті були одні з найбільш напружених. Їм довелося займатися відправленням на Землю вантажного корабля Dragon, надісланого до станції приватною компанією Space Company ExplorationTechnologies, а також прийомом російського вантажного корабля.
Останній пристикувався до МКС менш ніж через день після того, як безпілотна ракета компанії Orbital Sciences вибухнула через кілька секунд після старту у Вірджинії. Вона повинна була доставити на станцію ще одну партію вантажів.
Два інших російських космонавта і новий командир МКС астронавт NASA Баррі Уилмор залишилися на станції. Планується, що 23 листопада до них приєднаються космонавт Антон Шкаплеров, астронавт НАСА Террі Виртс та італійка Саманта Крістофоретті.
МКС належить і управляється партнерством з 15 країн. Екіпажі космонавтів безперервно працюють на ній змінюючи один одного, з 2000 року. Вартість орбітальної лабораторії становить близько 100 млрд доларів, вона обертається навколо Землі на висоті близько 420 кілометрів.