Телескоп «Джеймс Вебб» передав на Землю знімок Стовпів творіння – однієї з найвідоміших структур у Всесвіті, яку «зробив знаменитою» телескоп «Хаббл». Як зазначає Space.com, на новому зображенні можна побачити безліч зірок, які розташовуються всередині об'єкта.
Стовпи творіння розташовуються на відстані семи тисяч світлових років від Землі в сузір'ї Змії і є частиною туманності Орла. Перше зображення структури було зроблено в 1995 році «Хабблом», вона вразила астрономів своєю жахливою красою.
На новому знімку Стовпи творіння можна роздивитися набагато докладніше, з тонкими структурами хмар і сотнями раніше невідомих зірок. Багато хто з них народилися лише кілька сотень тисяч років тому.
Завдяки своїй здатності фіксувати інфрачервоне світло, «Джеймс Вебб» може зазирнути крізь хмари і побачити протозірки, що виникають з пилу, що злипся. Отримані телескопом фотографії допоможуть вченим переглянути уявлення про те, як відбувається процес зореутворення, а також переоцінити кількість газу та пилу в регіоні.
На знімках «Хаббла» Стовпи творіння здаються темними та загрозливими, такими, що височіють над майже порожніми просторами Всесвіту. На фото «Джеймса Вебба» вони здаються м'якшими, структурованими, з яскраво-червоними «потоками лави», які обрамляють деякі регіони. Насправді ця «лава» є матеріалом, який викидають зірки, що формуються.
Орбітальний інфрачервоний космічний телескоп Джеймс Вебб запустили у космос у 2021 році. Перше фото, зроблене телескопом, опублікували у липні 2022 року.