Телескоп "Джеймс Вебб" передав на Землю вражаючі знімки Урана, на яких можна побачити систему кілець планети, її найяскравіші супутники і динамічну атмосферу. Спостереження було проведено 6 лютого, повідомляє Space.com.
На зображеннях можна побачити 11 із 13 відомих кілець Урана. Деякі з них настільки яскраві, що подекуди зливаються в одне. Але вчених насправді здивувало те, що Near Infrared Camera (NIRCam) виявилася досить чутливою, щоб отримати зображення внутрішніх кілець планети.
До цього зображення цих тонких кілець вдавалося отримати лише за допомогою «Вояджера 2» та оптичних інструментів Обсерваторії Кека.
Зображення «Джеймса Вебба» було отримано шляхом поєднання двох фільтрів, які можна побачити як синє забарвлення та помаранчеві відблиски. На знімку можна побачити щільну крижану рідину з води, метану та аміаку над невеликим кам'яним ядром, з яких складається Уран. Сама планета виглядає як світло-блакитна снігова куля.
Уран відрізняється від інших планет Сонячної системи унікальною орбітою. Він «лежить на боці», обертаючись під кутом близько 90 градусів відносно свого шляху довкола Сонця. Тому пори року на планеті змінюються екстремально: один полюс планети весь час піддається впливу сонячного світла протягом кількох років, поки не занурюється у пітьму на такий самий тривалий час.
В даний час на північному полюсі весни Уран. Це можна побачити і на знімку, оскільки правий бік крижаного гіганта стає яскравішим на його північній полярній крижаній шапці, зверненій до сонця. На краю полярної шапки також можна побачити яскраву хмару. Поява таких структур є типовою для Урану, їх легко можна роздивитися в інфрачервоному діапазоні.
Раніше "Джеймс Вебб" зміг "зазирнути" в атмосферу гігантської планети, яка обертається навколо двох зірок, на кшталт фантастичного Татуїну. Апарат виявив тут хмари з силікатів, схожих на пісок на Землі.