Телескоп «Джеймс Вебб» зробив знімок «прелюдії» до наднової

15 березня, 2023, 14:34 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Зірка відноситься до типу найяскравіших світил у Всесвіті.

Телескоп «Джеймс Вебб» зробив знімок «прелюдії» до наднової
"Джеймс Вебб" зробив знімок зірки Вольфа-Райє © NASA, ESA, CSA, STScI, Webb ERO Production Team

Вчені за допомогою телескопа «Джеймс Вебб» отримали знімки зірки Вольфа-Райє – одного з найяскравіших, наймасивніших і найшвидших світил у Всесвіті. Як повідомляє NASA, зображення зірки було отримано під час одного з перших спостережень, проведених телескопом у червні 2022 року.

На знімок потрапила зірка WR 124, яка знаходиться на відстані 15 тисяч світлових років від нас у сузір'ї Стрільця.

Читайте також: Телескоп "Джеймс Вебб" виявив невеликий астероїд

«Життя» масивних зірок коротке і лише деякі з них проходять швидкоплинну фазу Вольфа-Райє. Це робить спостереження «Джеймса Вебба» ще ціннішими.

Зірки Вольфа-Райє скидають свої зовнішні шари, внаслідок чого з'являються характерні гало з газу та пилу. Зірка WR 124 у 30 разів важча за Сонце і на даний момент втратила матерію на 10 Сонць. У міру того, як газ, що викидається, віддаляється від зірки і остигає, утворюється космічний пил, який світиться в інфрачервоному світлі, яке фіксується «Веббом».

Походження космічного пилу, який може пережити вибух наднового і зробити свій внесок у загальний «пиловий бюджет» Всесвіту, становить великий інтерес для астрономів. Пил є невід'ємною частиною роботи Всесвіту: він укриває зірки, що формуються, збирається разом, допомагаючи формувати планети, і служить платформою для утворення і злипання молекул, включаючи будівельні блоки життя на Землі. Незважаючи на безліч важливих ролей, які грає пил, у Всесвіті все ще більше пилу, ніж можуть пояснити сучасні астрономічні теорії утворення пилу. І телескоп «Джеймса Вебба» відкриває нові можливості для його вивчення.

Related video

Раніше телескоп «Джеймс Вебб» виявив масивні галактики розміром з Чумацький Шлях, наповнені старими зірками, які поставили астрономів у глухий кут. Згідно з існуючими уявленнями, галактики не мали існувати.

Підготував/ла : Фаїна Вауліна
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК