"Двійник" Челябінського метеорита пролетить повз Землю в березні

Поділитися
"Двійник" Челябінського метеорита пролетить повз Землю в березні Ніякої загрози для Землі астероїд 2013 TX68 не несе
Ніякої загрози для планети космічний об'єкт не несе.

Невеликий астероїд, який два роки тому пролетів повз землю на відстані два мільйони кілометрів, знову наблизиться до нашої планети на набагато більш близьку відстань. Як повідомляється на сайті NASA, під час прольоту, який відбудеться 5 березня, астероїд 2013 TX68 наблизиться мінімум на 17 тисяч кілометрів, а максимум – на 14 мільйонів кілометрів до Землі.

Вчені розрахували всі можливі траєкторії руху астероїда, виходячи з даних, отриманих на даний момент, а більш імовірна з них буде визначена дослідниками за кілька днів до наближення астероїда.

На думку дослідників NASA, ніякої загрози для Землі астероїд не несе. Разом з тим, цей об'єкт може впасти на Землю 28 вересня 2017 року. Ймовірність такого результату подій оцінюється дослідниками як 1 до 250 мільйонів. Наступного разу астероїд з'явиться в 2046 і 2097 роках на безпечній для Землі відстані.

NASA

Діаметр астероїда 2013 TX68 становить 30 метрів. Діаметр його "двійника", який впав у Челябінську три роки тому, склав 20 метрів. Якщо 2013 TX68 увійде в атмосферу Землі, він викличе повітряний вибух у два рази потужніший, ніж Челябінський метеорит.

Астероїд 2013 TX68 вперше був виявлений дослідниками 6 жовтня 2013 року. Після трьох днів спостережень астероїд пропав з поля видимості. Через те, що у вчених не було достатнього часу для проведення спостережень, вони не можуть описати орбіту руху небесного тіла навколо Сонця. Разом з тим, отриманих ними даних достатньо для того, щоб визначити, що він не несе ніякої загрози Землі під час прольоту 5 березня.

В середині лютого 2013 року жителі багатьох регіонів Уралу спостерігали болід - вогненну кулю з хвостом, чий політ завершився яскравим спалахом і вибухом. Маса космічного тіла до вибуху, за оцінками вчених, становила близько 10 тисяч тонн, розмір - близько 17 метрів. За результатами аналізу фрагментів було встановлено, що челябінський метеорит відноситься до класу звичайних хондритів.

На думку дослідників, вік метеорита приблизно дорівнює віку Сонячної системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі