Венера вважається одним із найбільш негостинних світів у Сонячній системі: температура її поверхні досягає 450 градусів Цельсія, потужні урагани розносять їдкі сірчисті хмари. На даний момент рекорд перебування на поверхні планети належить радянській місії "Венера-13". Зонд зміг протриматися 127 хвилин, після чого остаточно перегрівся і перестав подавати ознаки життя. Однією з головних проблем подібних місій стає електроніка: звичайний кремнієвий мікрочип може витримати температуру до 250 градусів Цельсія, після чого він перегрівається і втрачає свої властивості. Тепер же дослідники запропонували використання альтернативного напівпровідника – карбіду кремнію.
Дослідники описали використання подібних пристроїв у майбутніх венеріанських місіях. Головною новинкою, представленої інженерами, стали контакти між транзисторами та іншими напівпровідниковими елементами мікросхеми: їх теж вдалося зробити "венеростійкими".
Скомпонувавши тестовий мікрочіп, розробники випробували його в установці для моделювання екстремальних умов GEER, яка працює в Дослідницькому центрі імені Джона Гленна NASA. Тут венеріанські умови можуть підтримуватися сотні годин без зупинки – і експериментальна мікросхема витримала стільки, наскільки у інженерів вистачило терпіння: 521 годину (майже 22 доби).
Раніше повідомлялося про те, що дослідники NASA розробляють станції для дослідження Венери. Згідно до задуму вчених, вони будуть схожі на дирижаблі і будуть літати в атмосфері планети на безпечній для людини висоті. На борту кожної венеріанської станції буде по два астронавти. Експедиція триватиме 30 днів, після чого дослідники будуть повертатися на Землю.