До кінця року Intel випустить 50-ядерний процесор для суперкомп'ютерів

Поділитися
© overclockers.ua
Вже зараз десятки виробників, включаючи Cray, Dell, HP, IBM і Nec, планують використовувати новий співпроцесор в своїх системах. Експерти Intel вважають, що до 2020 року запропоноване ними рішення дозволить створити потужні суперкомп'ютери.

Компанія Intel представила співпроцесор Xeon Phi з 50 ядрами, який призначений для будівництва суперкомп'ютерів.
За даними прес-служби компанії, поставки Xeon Phi почнуться до кінця року. Тим не менш, перший суперкомп'ютер, який використовує ці прискорювачі, уже потрапив до рейтингу Top500. Згідно з його останньої редакції, опублікованої напередодні, система з Xeon Phi потрапила на 150 місце з продуктивністю 118 терафлопс.
Вже зараз десятки виробників, включаючи Cray, Dell, HP, IBM і Nec, планують використовувати новий співпроцесор у своїх системах. Експерти Intel вважають, що до 2020 року запропоноване ними рішення дозволить створити суперкомп'ютери потужністю 4 екзафлопс і вище.
Xeon Phi виконаний у форматі блоку, який встановлюється в слот розширення PCIe. Співпроцесор використовується спільно з процесорами загального призначення, беручи на себе деякі типи завдань, підвищуючи загальну продуктивність системи.
Гібридна архітектура використовується в багатьох суперкомп'ютерах, створених останнім часом. Хоча збільшити потужність подібних комплексів можна просто нарощуючи число процесорів, це економічно недоцільно, а також призводить до неефективного витрачання енергії. Тому творці суперкомп'ютерів шукають альтернативні способи підвищення продуктивності.
Xeon Phi виконаний за 22-нанометровоютехнологією. Кожен блок оснащений щонайменше 8 Гбайт оперативної пам'яті. Обчислювальна потужність співпроцесора становить 1 Тфлопс (1 трлн операцій з плаваючою комою в секунду).
Для порівняння, відзначає прес-служба компанії, в 1997 році було потрібно понад 9 тис. процесорів Intel Pentium всередині суперкомп'ютера ASCII RED для того, щоб подолати рубіж у 1 Тфлопс.
Сам співпроцесор буде видно системі як окремий обчислювальний блок, що працює під управлінням власної операційної системи на базі ядра Linux, незалежно від операційної системи всієї машини.
Читайте також:
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі