Вчені заявили про те, що людство стоїть на порозі ескалації проблеми нестачі води. За їхніми підрахунками, до 2100 року вона торкнеться 66% населення планети, переважно країни Глобального Півдня, повідомляє SciTechDaily.
Дослідження було проведено вченими з Утрехтського університету. Воно прогнозує посилення дефіциту води через кліматичні та соціально-економічні зміни. У ході дослідження вчені використали складну глобальну модель кількості та якості води. Вона дозволила їм оцінити існуючу та майбутню нестачу води.
«Зміна клімату та соціально-економічний розвиток мають багатогранний вплив на наявність, якість та попит на водні ресурси в майбутньому. Зміни у цих трьох аспектах мають вирішальне значення для оцінки майбутнього дефіциту води», - заявив провідний автор доктор Едвард Джонс.
За оцінками дослідження, 55% населення земної кулі в даний час проживає в районах, які відчувають нестачу чистої води щонайменше один місяць на рік. "До кінця століття цей показник може досягти 66%", - зазначає Джонс.
При цьому обмеження доступу до чистої води буде непропорційним. Наприклад, майбутнє зростання дефіциту води у Західній Європі та Північній Америці спостерігатиметься лише кілька місяців на рік. Але в країнах, що розвиваються, воно буде більш розосередженим у просторі і спостерігатиметься більшу частину року.
«Збільшення майбутніх ризиків є найбільшим на Глобальному Півдні. Зазвичай вони обумовлені поєднанням швидкого зростання населення та економіки, зміни клімату та погіршення якості води», - додав Джонс.
Раніше вчені заявили про те, що в майбутньому Земля перетвориться на «безлюдний пекельний світ». Але на той момент людство вже перестане існувати.