Для лабораторних мишей розробили VR-окуляри

Поділитися
Для лабораторних мишей розробили VR-окуляри © Northwestern University
Миші реагують на стимуляцію у віртуальному середовищі так само, як і в реальному світі, заявили вчені після перевірки пристрою.

Вчені з Північно-Західного університету (США) розробили окуляри віртуальної реальності для лабораторних мишей, щоб підвищити якість дослідження їхніх реакцій на різні сценарії: від навігації лабіринтами до відчуття загрози нападу хижака, передає The Guardian.

Віртуальна реальність вже давно використовується в експериментах на мишах, але зазвичай для цього тварин поміщають на бігову доріжку перед великим екраном, де відтворюється відео, а їхні голови фіксують для аналізу їхнього мозку. Недоліком такого методу є те, що миші все одно бачать статичне оточення по краях, що заважає повністю занурити їх у сценарій.

На відміну від цього, нова система включає пару лінз і додаткових екранів, встановлених на підставках по обидва боки голови миші, забезпечуючи кожному оку 180-градусне поле зору. При цьому голова миші теж фіксується на місці, і тварина може переміщатися віртуальним середовищем за допомогою бігової доріжки.

"Наш прототип окулярів поки що занадто великий, щоб миші могли носити його з собою, але в майбутньому ми плануємо створити більш компактні версії", - кажуть вчені.

За словами команди, новий підхід не тільки дозволяє мишам бачити віртуальне середовище в 3D і усуває візуальні нагадування про лабораторію, а й пропонує спосіб представлення віртуальних зображень згори - наприклад, літаючого яструба. Експерименти показали, що у VR-окулярах миші реагують на загрозу так само, як і в реальності.

Використовуючи VR-окуляри, вчені також намагаються ідентифікувати в головах мишей нейрони, які беруть участь у формуванні спогадів при проходженні лабіринту, після чого вивчити роботу цих конкретних нейронів.

"Це допоможе нам зрозуміти, як наш мозок усвідомлює локацію, в якій ми перебуваємо, як ми формуємо спогади про цей досвід і як ці спогади руйнуються при нейродегенеративних захворюваннях", – сказав професор Деніел Домбек.

Раніше цього року компанія Apple представила свої перші VR-окуляри для людей, які мають надійти у продаж у 2024 році. У компанії кажуть, що розробляли пристрій сім років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі