Дослідники підкреслюють, що подібна поведінка дозволяє рослинам отримати вигоду в довгостроковій перспективі.
Вчені довгий час знали про здібності сімейства орхідних "засипати" на деякий час під землею. У новій же роботі дослідники встановили, що такою здатністю володіють також інші види рослин.
"Здавалося б, парадоксально, що рослини ведуть себе подібним чином. Адже під землею вони не можуть здійснювати фотосинтез, рости і розмножуватися. І все ж наша робота показала, що багато видів рослин впадають у сплячку. Частина з них знайшла спосіб харчуватися без фотосинтезу. Вони розробили механізм, який дозволив їм отримувати вуглеводи та інші поживні речовини з грунтових грибків. Ми показали деякі причини, з яких починається сплячка, але нам ще належить пояснити, як на неї впливають інші рослини, погода та інші умови", - заявив один з авторів дослідження Майкл Хатчінгс.
На думку вчених, зупинка в розвитку відбувається через вигоду, яка з'являється в довгостроковій перспективі. Здається, що відсутність відтворення негативно позначиться на популяції роду, але в дійсності навколишні умови можуть тільки нашкодити. Дослідники провели аналіз різних видів рослин і їхнього географічного положення і встановили, що рослини "оцінюють" загрозу травоїдних тварин, ризик несприятливого клімату та "вирішують", чи відповідний зараз сезон для пагонів.
Раніше вчені заявили про те, що вихід перших рослин на сушу відбувся на 100 мільйонів років раніше, ніж передбачалося до цього. Згідно з новими даними, перші рослини з'явилися на суші в кембрійську епоху, приблизно 500 мільйонів років тому.