Держспецзв'язку пояснив, чи можуть окупанти прослуховувати телефони українців

Поділитися
Держспецзв'язку пояснив, чи можуть окупанти прослуховувати телефони українців gettyimages
Держспецзв'язку дав відповіді на найпоширеніші питання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечному користуванню телефонами, інтернетом та іншими засобами електронної комунікації.

Розмови українців у мережах українських мобільних операторів надійно захищені від ворога. Доступ до внутрішніх мереж операторами закрито. А передача сигналу між абонентами відбувається у зашифрованому вигляді, що унеможливлює прослуховування.

Таке роз'яснення дає Держспецзв'язку в Урядовому порталі.

Оператори використовують сучасні системи шифрування, рекомендовані міжнародними організаціями, що розробляють стандарти мобільного зв'язку та роботи мереж.

Оператори відстежують незаконне підключення до мережі. На мережах операторів працює контроль мережного устаткування. Будь-яке включення до мережі з метою прослуховування (шляхом так званого дублювання пакетів) буде одразу помічено.

У регіонах, де окупанти відключили український зв'язок та намагаються запустити власного оператора, ситуація кардинально інша.

Російські спецслужби мають доступ до мереж російських операторів, тому користуватися зв'язком російських мобільних операторів слід максимально обережно.

По телефону говоріть тільки про буденні нейтральні речі та уникайте тих, які можуть нашкодити вам, вашим близьким та українській армії: не обговорюйте місця дислокації чи руху окупаційних військ, окупаційних властей тощо.
Краще взагалі мінімізувати розмови з використанням мобільного зв'язку та користуватися месенджерами з відкритим кодом та наскрізним шифруванням передачі даних.

Завжди використовуйте послуги VPN для виходу в Інтернет. Вони знижують ризик передачі інформації ворогові, а також дозволяють уникнути блокування інформаційних ресурсів.

Нагадуємо, що всім українцям необхідно дотримуватись правил кібергігієни. Використовувати антивіруси, не завантажувати програми із сумнівних джерел, не відкривати надіслані незнайомцями файли та посилання, використовувати двофакторну автентифікацію, регулярно встановлювати оновлення програмного забезпечення.

Так ви зводите до мінімуму ризик зараження пристрою шкідливим програмним забезпеченням, через який зловмисники можуть отримати доступ до ваших даних.

Проте прослуховування переговорів у стільникових мережах практикується, і дуже активно. Зокрема, пошлемося на недавній скандал в уряді Іспанії. Мобільні телефони прем'єр-міністра Іспанії Педро Санчеса та міністра оборони Маргарити Роблес прослуховувалися системою Pegasus.

Pegasus – це шпигунське програмне забезпечення, яке можна непомітно встановити на мобільні телефони та інші пристрої, що працюють під керуванням деяких версій мобільних операційних систем Apple iOS та Android.

Та й майже щодня СБУ публікує перехоплення переговорів окупантів зі своїми родичами в РФ,

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі