В рамках пілотного проекту в Академії медичних наук частину витрат на проведення високотехнологічних операцій буде оплачувати держава, а решту повинен шукати пацієнт.
Про це в інтерв'ю для DT.UA повідомив директор Національного інституту хірургії та трансплантології НАМН професор Олександр Усенко.
"Може, він сам все заплатить або знайде інші джерела фінансування. Але все одно це буде значно менша сума, ніж раніше, коли пацієнтові доводилося за все платити зі своєї кишені", - зазначив професор.
За його словами, Інститут Шалімова - багатопрофільний, в якому проводяться операції високотехнологічні, часто ексклюзивні, яких не роблять в інших медустановах.
"Звичайно ж, таке лікування - дороге. Тому пацієнтам доведеться докуповувати, але вже не буде таких довгих списків для аптеки, як раніше, і тих астрономічних сум, які доводилося збирати родичам хворого", - уточнив лікар.
За розрахунками фахівців, виділений бюджет забезпечить проведення близько 6 тис. високотехнологічних операцій.
"Є перелік операцій, які відносяться до високотехнологічних, в Україні їх не виконують ніде, крім нашого інституту. За них платитимуть з держбюджету. Цей список затвердило Міністерство охорони здоров'я, - підкреслив Усенко. - Але якщо до нас привозять пацієнта з гострим болем, в ургентній ситуації, то всю необхідну медичну допомогу йому надають безкоштовно. Так належить за законом".
Детальніше про оплату високотехнологічних операцій читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Пілотний проект у АМН: високотехнологічні операції та тарифи на медпослуги" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".