Цукерберг і Макрон обговорили методи боротьби з пропагандою ненависті в Інтернеті

Поділитися
Цукерберг схвалив ініціативу Макрона про розумний контроль над Інтернетом.

Макрон вважає, що правила повинні бути жорсткішими
Макрон вважає, що правила повинні бути жорсткішими
Pixabay
Президент Франції і засновник соцмережі Facebook обговорили методи боротьби з пропагандою ненависті в Інтернеті. Цукерберг вважає приклад Франції моделлю для Європейського союзу. Ці слова прозвучали на зустрічі Цукерберга і президента Франції Макрона в Єлисейському палаці в Парижі, в п'ятницю, 10 травня.

Зустріч Макрона і Цукерберга збіглася з випуском звіту за дорученням французького лідера, про нагляд за Facebook і незалежного регулятора, щоб контролювати зусилля великих технологічних компаній по боротьбі з ненависницькими висловлюваннями, повідомляє Reuters.

"Нам потрібні нові правила для Інтернету, в яких будуть прописані обов'язки компаній і урядів, - сказав Цукерберг. - Ось чому ми хочемо працювати з командою президента Макрона. Нам потрібен публічний процес".

В 33-сторінковому звіті, написаному у співавторстві колишнім лобістом Google France, рекомендується, щоб французька влада мала більший доступ до алгоритмів Facebook і більш широкі можливості для аудиту внутрішньої політики компанії щодо ненависницьких висловлювань. Звіт з'явився після того, як Facebook дозволив команді французьких регуляторів провести шість місяців в компанії, стежачи за її політикою. Це був перший такого роду дозвіл за всю історію компанії.

Проте зближення між французькими регуляторами і великими технологічними компаніями було піддано критиці з боку деяких груп інтернет-лобі. "Це лише посилює домінуюче становище веб-гігантів", - сказала Констанс Боммелер де Леус з некомерційної групи Internet Society.

Зараз парламент Франції, де правляча партія Макрона має більшість, обговорює законодавство, яке дасть новому регулятору право штрафувати високотехнологічні компанії до 4% глобального доходу, якщо вони не зроблять достатньо для видалення збуджуючого ненависть контенту з мережі.

Коментарі Марка Цукерберга прозвучали після того, як політичні діячі та громадськість США піддали різкій критиці гіганта соціальних мереж США за те, що він не зміг швидко видалити з мережі кадри стрілянини в березні в Крайстчерчі, Нова Зеландія. Тоді було вбито п'ятдесят людей, і ці кадри циркулювали в мережі протягом декількох днів.

Акції Facebook впали на 5% за один день після стрілянини в Крайстчерчі, але з того часу виросли приблизно на 10%, чому сприяли хороші результати першого кварталу.

Нагадаємо, в Канаді почалося розслідування у зв'язку з можливим зловживанням персональними даними користувачів Facebook компанією Cambridge Analytica. Згідно із заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Олександр Коган створив на платформі соцмережі додаток "This is your digital life", яке просило у вас дозвіл на доступ до особистої інформації. Пізніше зібрані таким чином дані 270 тисяч користувачів були передані третім особам.

Засновник Facebook Марк Цукерберг визнав, що компанія Cambridge Analytica, яка працювала над кампанією президента США Дональда Трампа, виявила вразливість у захисті соцмережі і некоректно скористалася особистими даними користувачів.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі