Чорний камінь з вкрапленнями алмазів розповів про стародавню "атаку" комети на Землю

Поділитися
Чорний камінь з вкрапленнями алмазів розповів про стародавню Вчені виявили фрагмент комети, яка вибухнула в атмосфері 28 мільйонів років тому
Завдяки невеликому шматку чорного каменю вчені виявили сліди давньої катастрофи. На думку дослідників, цей предмет ні що інше, ніж фрагмент комети, яка вибухнула в атмосфері Землі.

Вчені вважають, що 28 мільйонів років тому на Землі могла статися подія, подібна до падіння знаменитого тунгуського метеорита. До такого висновку їх привели дослідження невеликого шматка чорного каменю, знайденого у 1996 році на північному сході Африки єгипетським геологом Алі Баракатом.

Спочатку вчені вважали, що знахідка є різновидом алмазу чорного кольору - карбонадо. Однак, провівши низку експериментів, дослідники прийшли до висновку, що об'єкт має неземне походження.

На поверхні загадкового артефакту було виявлено крихітні вкраплення алмазів, які могли утворитися у результаті сильного вибуху. При цьому співвідношення кисню і вуглецю у грамі речовини було таким самим, як і в інших наявних зразках, асоційованих з кометами.

Таким чином, у вчених практично немає сумнівів у тому, що 28 мільйонів років тому над територією Лівійської пустелі в атмосфері спалахнула комета. Але головна проблема полягає в тому, що вченим практично нема з чим порівнювати камінь, оскільки справжніх зразків речовини інших комет вкрай мало.

"Все, чим ми володіємо, це частинки пилу в атмосфері, дрібні зерна біля крижаних кернів Антарктики, а також зразки, привезені космічним апаратом "Стардаст" після його зустрічі з кометою 81Р/Вільда в 2004 році", - пояснив доктор Ян Крамерс з університету Йоганнесбурга.

Після того, як в 2014 році космічному апарату Rosetta вдасться роздобути проби речовини комети 67P/Чурюмова-Герасименка, вчені збираються провести додаткові дослідження, аби переконатися в тому, що загадковий чорний камінь прилетів на Землю з космосу.

Об'єкт, знайдений вченими у 1996 році, не найдревніший з, імовірно, позаземних тіл, виявлених на території Африки. У 2006 році в ПАР було знайдено фрагмент величезного метеорита (до 10 кілометрів у діаметрі), що впав на Землю 145 млн років тому. На цьому місці утворився кратер шириною 160 кілометрів. Сам фрагмент діаметром близько 25 см було виявлено на глибині близько 700 метрів. !zn

Читайте також:

Челябінський метеорит виявився ровесником Сонячної системи

Повз Землю на величезній швидкості пролетів астероїд розміром із хмарочос

На Землі виявлено марсіанський метеорит віком 2,1 млрд років

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі