Червоний Хрест опублікував правила для хакерів у війні Київ-Москва 

Поділитися
Червоний Хрест опублікував правила для хакерів у війні Київ-Москва  © Держспецзв’язку

Часто критикований за бездіяльність МКЧХ (Міжнародний Комітет Червоного Хреста) вперше опублікував правила дій для цивільних хакерів, які беруть участь у війні, яку в західній пресі часом, застосовуючи евфемізм, називають "конфліктом". Організація констатує, що після 24 лютого  до патріотичних кіберугруповань приєднується безпрецедентна кількість людей, передає ВВС

Вісім правил включають заборону нападу на лікарні, загрози, які породжують терор серед мирних жителів тощо. 

Примітка ZN: судячи з усього, МКЧХ має на увазі не лише українців, а й тих самих "мирних жителів", які після 24 лютого масово підтримали дії Кремля. Таких, нагадаємо, за даними Левада-центру було 75%.Також можна припустити, що МКЧХ  вирішив піти на такий крок, зважаючи на вже систематичне нагадування українськими силами  вищезгаданими росіянам що таке війна. 

Деякі кіберугруповання заявили BBC News, що планують їх ігнорувати.

Патріотичне хакерство зросло за останнє десятиліття. У заяві МКЧХ висвітлюються просирійські кібератаки на західні ЗМІ у 2013 році.

Але тривожна тенденція, прискорена російсько-українською війною, тепер поширюється по всьому світу, каже юридичний радник МКЧХ д-р Тільман Роденхаузер.

«Деякі експерти вважають цивільну хакерську діяльність «кіберпильністю» і стверджують, що їхні операції технічно нескладні та навряд чи спричинять значний ефект», — говорить він.

«Однак деякі групи, які ми бачимо з обох сторін, є великими, і ці «армії» зруйнували... банки, компанії, аптеки, лікарні, залізничні мережі та цивільні державні служби».

Згідно з міжнародним гуманітарним правом діють такі правила:

  • Не спрямовуйте кібератаки на цивільні об'єкти
  • Не використовуйте зловмисне програмне забезпечення чи інші інструменти чи методи, які автоматично поширюються та завдають шкоди військовим і цивільним об’єктам без розбору.
  • Плануючи кібератаку на військовий об’єкт, зробіть усе можливе, щоб уникнути або мінімізувати вплив вашої операції на цивільних осіб
  • Не проводити жодних кібероперацій проти медичних та гуманітарних закладів
  • Не здійснювати жодних кібератак на об’єкти, необхідні для виживання населення або які можуть вивільнити небезпечні елемегти 

  • Не погрожуйте насильством, щоб посіяти терор серед цивільного населення
  • Не підбурюйте до порушень міжнародного гуманітарного права

  • Дотримуйтеся цих правил, навіть якщо ворог цього не робить

МКЧХ також закликає уряди стримувати хакерство та забезпечувати дотримання існуючих законів.

Війна в Україні "стерла межі між цивільними та військовими хакерськими атаками, оскільки уряд створює та заохочує цивільні групи, такі як ІТ-армія України, атакувати російські цілі", – йдеться в матеріалі. 

ІТ-Армія України, яка налічує 160 000 учасників у Telegram-каналі, також націлена на державні служби, такі як залізничні системи та банки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі